Stowarzyszenie Polska 2050 popiera Konrada Fijołka, podkreślając przy tym, że jest jedynym popieranym przez tę partię kandydatem na Prezydenta Miasta Rzeszowa.
Podczas konferencji prasowej, która odbyła się w Parku Cichociemnych przedstawiciele Stowarzyszenia Polska 2050 przedstawiło swoich kandydatów w wyborach samorządowych, na czele z prezydentem i kandydatem na prezydenta Rzeszowa, Konradem Fiołkiem.

- Nasze Stowarzyszenie podejmuje różne działania prospołeczne, proekologiczne, w które wpisuje się osoba Pana Prezydenta Fijołka, z którym współpraca przez ostatnie 2,5 roku była bardzo udana i zrealizowaliśmy sporo wspólnych inicjatyw - mówił Paweł Lasota, członek Zarządu Regionu Podkarpackiego Stowarzyszenia Polska 2050.

To m.in. panel klimatyczny, organizowanie ekospacerów, edukacja proekologiczna dzieci i młodzieży, łąka kwietna, czy warsztaty ekologiczne.

- 18 marca tego roku, koło rzeszowskie i Zarząd Regionu Podkarpackiego podjął decyzję o udzieleniu panu Prezydentowi Konradowi Fijołkowi poparcia w wyborach prezydenckich - mówił Paweł Lasota. I mocno podkreślił: - Chciałbym się odnieść do pewnej plotki jaka się pojawiła i coraz szersze kręgi toczy. Chodzi o kandydaturę Adama Dziedzica. Chcę powiedzieć, że jedynym kandydatem na Prezydenta Miasta Rzeszowa, popieranym przez Polskę 2050 jest Konrad Fijołek. Natomiast pan Adam Dziedzic, startujący z Komitetu Wyborczego Wyborców Porozumienie Służy Ludziom Trzecia Droga, nie ma poparcia Polski 2050 - dodał kandydat do Rady Miasta Rzeszowa.

Konrad Fijołek dziękując za poparcie Stowarzyszeniu, odniósł się również do słów Pawła Lasoty. - Dziękuję Zarządowi Stowarzyszenia Polska 2050, bo to bardzo cenne wsparcie. Cieszę się że podkreślacie, że nie ma mowy o poparciu dla żadnego innego kandydata. To jest próba takiej wydmuszki, wyborczej - mówił prezydent.

Konrad Fijołek przypomniał konferencję z Szymonem Hołownią sprzed 3 lat, kiedy zapowiedzieli Panel Obywatelski w Rzeszowie. - Wracamy, żeby powiedzieć że realizujemy ten program nadal. Panel obywatelski udało nam się zrobić i mamy z niego znakomite rekomendacje, które będziemy z mieszkańcami wdrażać. To mieszkańcy zdecydowali co mamy robić w zakresie odnawialnej energetyki czy też transportu miejskiego - mówił.

Wśród innych kandydatów, wspieranych przez Stowarzyszanie Polska 2050 Konrad Fijołek wyróżnił dwoje kandydatów do Rady Miasta Rzeszowa: Małgorzatę Kwaśniak i Pawła Lasotę.


Ankieta

Gdyby wybory na prezydenta Rzeszowa odbyły się w najbliższą niedzielę, to kto otrzymałby twój głos:

Konrada Fijołek - 27.59%
 
Jacek Strojny - 45.52%
 
Adam Dziedzic - 7.59%
 
Waldemar Szumny - 12.41%
 
Karolina Pikuła - 6.9%
 


Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. rzeszow112.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.