Radni województwa zdecydowali. Już po raz czwarty Władysław Ortyl został wybrany na Marszałka Wojwództwa Podkarpackiego.
Za jego kandydaturą w głosowaniu tajnym opowiedziało się 23 radnych, przeciw 9, żaden nie wstrzymał się od głosu. Zaś Jerzy Borcz po raz drugi z rzędu będzie Przewodniczącym Sejmik Województwa Podkarpackiego. Za jego kandydaturą głosowało 23 radnych, przeciw było 7, 2 wstrzymało się od głosu.

Zmiany w zarządzie województwaPiotr Pilch i Karol Ożóg zostali wybrani wicemarszałkami województwa. Piotra Pilcha poparło 22 radnych, a 9 było przeciw przy jednym wstrzymującym. Karol Ożóg otrzymał 22 głosy za, 9 przeciw i 1 wstrzymujący.

Małgorzata Jarosińska-Jedynak oraz Anna Huk zostały wybrane do zarządu województwa podkarpackiego. Małgorzata Jarosińska-Jedynak otrzymała 21 głosów, przy 10 przeciwnych. Z kolei na Annę Huk głosowało 22 radnych, 9 było przeciw.
Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. rzeszow112.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.