Na inauguracyjnej sesji wybrano nowe władze Powiatu Rzeszowskiego. Starostą został Krzysztof Jarosz.
Pierwszą sesję, zgodnie z tradycją, otworzył najstarszy wiekiem radny. W tej kadencji funkcja przewodniczącego - seniora przypadła długoletniemu radnemu Stanisławowi Pado. Wśród gości obecnych na sesji znaleźli się m.in. były Starosta Rzeszowski, obecnie Senator RP - Józef Jodłowski, Poseł na Sejm RP Ewa Leniart, Wicewojewoda Podkarpacki Wiesław Buż, Wicemarszałek Województwa Podkarpackiego Karol Ożóg, wójtowie i burmistrzowie gmin powiatu rzeszowskiego, przedstawiciele służb mundurowych oraz administracji samorządowej.

Po wręczeniu zaświadczeń o wyborze na radnych i złożeniu ślubowania przystąpiono do konstytuowania nowej rady powiatu. Przewodniczącym Rady Powiatu Rzeszowskiego został wybrany Tomasz Wojton (sprawujący tę funkcję również w poprzedniej kadencji), wiceprzewodniczącymi: Tadeusz Chmiel i Łukasz Obara.

Najważniejszym punktem sesji był wybór nowego Zarządu Powiatu Rzeszowskiego. Nowym starostą wybrany został Krzysztof Jarosz, w przeszłości pracujący w Starostwie Powiatowym w Rzeszowie, m.in. na stanowisku dyrektora Wydziału Parku Naukowo-Technologicznego Rzeszów-Dworzysko, ostatnio prezes Sanockiego Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej.

- Rozpoczynamy nowy rozdział w historii Powiatu Rzeszowskiego. Zabieram się do pracy, która będzie ukierunkowana przede wszystkim na dobro mieszkańców. Stawiam na długofalowy rozwój naszego regionu, by wśród samorządów powiatowych Powiat Rzeszowski był na czele. Zrobię wszystko, by był dobrym miejscem do życia dla wszystkich mieszkańców, od najmłodszych do najstarszych. Deklaruję otwartość na dialog i współpracę z wszystkimi, którym zależy na powiecie - powiedział starosta Krzysztof Jarosz. Zapowiedział jednocześnie ścisłą współpracę z włodarzami gmin wchodzących w skład powiatu, władzami samorządowymi województwa i wojewodą.

Krzysztof Jarosz ma 38 lat, jest żonaty, ma córkę. Ukończył studia magisterskie historyczne i ekonomiczne na Uniwersytecie Rzeszowskim. W 2014 roku obronił doktorat z nauk humanistycznych. Ukończył studia podyplomowe z organizacji jednostek samorządu terytorialnego na Uniwersytecie Rzeszowskim oraz z doradztwa podatkowego na Uniwersytecie Ekonomicznym w Krakowie.

Przez prawie siedem lat pracował w rzeszowskim Starostwie Powiatowym, najpierw na stanowisku podinspektora, później dyrektora Wydziału Parku Naukowo-Technologicznego Rzeszów-Dworzysko. Był współautorem sukcesu tej strefy, miał udział w pozyskaniu kilkudziesięciu inwestorów, którzy stworzyli tu kilka tysięcy miejsc pracy.

W latach 2016-2018 był przewodniczącym zarządu Związku Gmin Podkarpacka Komunikacja Samochodowa, gdzie m.in. realizował projekt komunikacyjny wartości 126 milionów złotych. Od stycznia 2021 roku był prezesem Sanockiego Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej (ostatnią dużą inwestycją firmy była budowa kotła na biomasę o wartości 33 miliony złotych), kierował też pierwszą w kraju samorządową spółką wodorową Hydro Sanok. Krzysztof Jarosz jest również wykładowcą Uczelni Państwowej im. Jana Grodka w Sanoku.

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. rzeszow112.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.