Podczas poniedziałkowej konferencji marszałek Władysław Ortyl oraz Wacław Szary - przewodniczący rady nadzorczej Uzdrowiska Rymanów, poinformowali o sytuacji w spółce oraz przedstawili plany dotyczące inwestycji samorządu województwa w uzdrowisko.
Marszałek poinformował, że od 2021 roku do zarządu województwa zwracało się kilkukrotnie Centralne Biuro Antykorupcyjne w różnych sprawach dotyczących spółki uzdrowiskowej. Na wszystkie pytania - jak zapewnił - zarząd województwa udzielił wyczerpującej odpowiedzi. Dodał, że uzdrowisko, jako spółka akcyjna, podlega odrębnym przepisom i zapewnił, że ma dobre wyniki, gdyż za ubiegły rok wypracowało zysk w wysokości 4 mln złotych.

W marcu w spółce został przeprowadzony audyt przez radę nadzorczą, a prezes uzdrowiska - Iwona Olejnik oddała się do dyspozycji rady. Jak poinformował marszałek - zewnętrzna firma audytowa nie stwierdziła wówczas żadnych zastrzeżeń.

Marszałek poinformował też o postanowieniu prokuratury, które wpłynęło do zarządu województwa, a które dotyczyło jednego z pracowników uzdrowiska. Po wpłynięciu tego dokumentu prezes uzdrowiska złożyła rezygnację z dniem 31 sierpnia. O tym, jakie procedury zostaną teraz wdrożone przez radę nadzorczą poinformował przewodniczący rady - Wacław Szary.

Podczas konferencji marszałek odniósł się także do kwestii propozycji przejęcia uzdrowiska złożonej przez gminę Rymanów-Zdrój. Marszałek stwierdził, że trudno zgodzić się na taką propozycję w obliczu wyzwań, jakie stoją przed uzdrowiskiem. Samorząd województwa przejmując spółkę uzdrowiskową, zobowiązał się do realizacji planu inwestycyjnego. W uzdrowisko już zainwestowanych zostało niecałe 50 mln złotych, a kolejne - ponad 130 mln samorząd planuje przeznaczyć na różne inwestycje.

- Były to różnego rodzaju rozbudowy, przebudowy, związane z wyposażeniem, ze stacją uzdatniania wody, a nasze dalsze plany opiewają na ponad 130 mln złotych do 2030 roku - powiedział marszałek.

W planach jest między innymi modernizacja budynku "Krystyna" i utworzenie w nim Centrum Rehabilitacji Geriatrycznej, powstanie Domu Seniora, modernizacja budynku "Leliwa" i "Maria" - gdzie wyremontowana zostanie kuchnia. Inwestycje planowane są także w Zakładzie Produkcji Wód.

Konferencja prasowa w materiale filmowym UMWP:

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. rzeszow112.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.