Dziesięć organizacji pozarządowych odebrało podpisane umowy, na mocy których miasto dofinansuje ich działania kwotą niemal 175 tys. złotych.
Współdziałanie organizacji pozarządowych i miasta, tym razem dotyczy dwóch zadań publicznych. Pierwsze, to wspieranie działalności rehabilitacyjnej osób niepełnosprawnych w tym dzieci oraz wspieranie wolontariatu. Drugie, to wspieranie funkcjonowania i integracji rodzin ubogich, niewydolnych wychowawczo i patologicznych.

To działania z korzyścią dla wszystkich. Miasto może dofinansować projekty i inicjatywy które są ważne i potrzebne dla społeczności lokalnej, aby żyło jej się lepiej, a organizacje pozarządowe mogą w ten sposób zrealizować swoje cele i działania i skupić się na faktycznej pomocy, a nie na pozyskiwaniu środków. I co najważniejsze, dzięki tym projektom, z pomocy skorzysta ponad 1700 rzeszowian.

- To bardzo ważne i cenne dla miasta, że organizacje tak mocno angażują się w pomoc i działanie na rzecz mieszkańców. I to organizacje działające w bardzo różnych tematach. Jestem pewien, że razem możemy zrobić jeszcze więcej, a tych pól do zagospodarowania jest z pewnością jeszcze wiele. Chcemy być waszym partnerem w różnego rodzaju projektach, bo ta współpraca myślę, że układa nam się bardzo dobrze - powiedział Konrad Fijołek, prezydent Rzeszowa.

Wartość przekazanych dzisiaj 13 umów dla 10 podmiotów to niemal 175 tysięcy złotych. Dotyczą działań integrujących dzieci z niepełnosprawnościami z lokalną społecznością, poprzez organizowanie wspólnych wyjazdów, zajęć muzycznych, informatycznych, psychologicznych, także organizowania spotkań dla seniorów, osób ubogich, czy bezdomnych, różnego rodzaju terapii i spotkań okazjonalnych.

Wśród organizacji pomocowych, których działania dofinansuje miasto są m.in. Rzeszowskie Stowarzyszenie na Rzecz Chorych na Chorobę Parkinsona, Fundacja Podkarpackie Hospicjum dla Dzieci, Podkarpackie Stowarzyszenie na Rzecz Dzieci z Porażeniem Mózgowym "Daj Szansę" czy Caritas Diecezji Rzeszowskiej.

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. rzeszow112.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.