Podwórko Estrady Rzeszowskiej i Rzeszowskiego Inkubatora Kultury zostanie do piątku przemienione w plażę z prawdziwego zdarzenia: będzie piasek, leżaki, zimne napoje, do tego DJ oraz karaoke.
- Mamy ogromne zapotrzebowanie na wydarzenia kulturalne, mamy artystów którzy chcą tworzyć i mają ogromny potencjał. Tę drogę może nam ułatwić sytuacja geopolityczna, bo oczy świata zwrócone są na Rzeszów, a do tego w sposób naturalny łączymy wschód z zachodem. Ale potrzebujemy także opinii młodych mieszkańców, zwłaszcza, że to oni są przyszłością tego miasta - podkreśla w kontekście starań o tytuł Europejskiej Stolicy Kultury Konrad Fijołek, prezydent Rzeszowa.

Właśnie z tego powodu na piątek zaplanowane jest spotkanie konsultacyjne dla młodzieży. Nie będzie to jednak standardowa forma znana z cyklu "Spotkanie z mieszkańcami…", a całkiem swobodna, imprezowa "pogadanka".

Słońce, piasek, leżaczki, czyli pogadajmy, ale bez spiny!Spotkanie rozpocznie się w piątek 18 sierpnia, o godz. 17, przed budynkiem Estrady Rzeszowskiej oraz Rzeszowskiego Inkubatora Kultury (Jagiellońska 24, tuż obok Outletu Graffica). Organizatorzy postawili na plażowy klimat: na miejscu rozsypany zostanie piasek, pojawią się leżaki, a czas umili muzyka od DJ-a. Będzie również karaoke, darmowe zimne i ciepłe napoje oraz konkurs, w którym będzie można wygrać bilety na festiwal Rockowa Noc (25-26 sierpnia). Patronem wydarzenia jest Radio Eska, która również przygotowała aktywności dla uczestników.

"Zabierajcie znajomych i przyjdźcie, pogadamy o tym, czego potrzeba rzeszowskiej kulturze. To nie typowe, urzędnicze spotkanie, tylko swobodna burza mózgów z wolontariuszami RIK. Wasze pomysły są nam potrzebne, zwłaszcza, że idziemy po tytuł Europejskiej Stolicy Kultury 2029", czytamy w opisie wydarzenia na Facebooku: Plaża, karaoke i chillout w centrum miasta, czyli pogadajmy z młodymi o kulturze w Rzeszowie

Przypomnijmy, że Rzeszów aplikuje o miano Europejskiej Stolicy Kultury 2029. To inicjatywa, dzięki której miasto ma szansę pokazać, jak ważną rolę może pełnić kultura w rozwoju miasta, kraju oraz całej Europy. Miasto, które otrzyma tytuł ESK2029, na cały rok stanie się animatorem życia kulturalnego całej Unii Europejskiej. To oznacza nie tylko prestiż, ale również więcej możliwości (również finansowych) dla twórców i odbiorców kultury. Więcej informacji: Rzeszów-miasto kandydat do europejskiej stolicy kultury


Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. rzeszow112.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.