Uniwersytet Rzeszowski zajmuje szóste miejsce w Polsce pod względem liczby stypendiów przyznanych studentom przez Ministra Edukacji i Nauki.
Stypendia Ministra Edukacji i Nauki zostały przyznane 414 studentom z całej Polski. Z tego 348 stypendiów zostało przyznanych za osiągnięcia naukowe, 28 za osiągnięcia sportowe, 31 za osiągnięcia artystyczne, a 7 za osiągnięcia mieszane (naukowo-artystyczne lub sportowo-artystyczne).

Z czołówki najlepszych uniwersytetów w Polsce, najwięcej stypendiów otrzymali studenci Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie (45) oraz Uniwersytetu Warszawskiego (42). Wśród pozostałych uczelni, na liście znalazły się: Uniwersytet Mikołaja Kopernika w Toruniu (28), Politechnika Wrocławska (27), Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie (21) oraz Uniwersytet Rzeszowski (19). Studenci Uniwersytetu Rzeszowskiego złożyli 31 wniosków, a 19 z nich otrzymało stypendium.

Wysokość stypendium wynosi 17 tys. zł. Laureaci otrzymają wsparcie finansowe w ramach jednej wypłaty od uczelni - w terminie 14 dni od dnia przekazania przez MEiN środków na rachunek bankowy uczelni. Łącznie w roku akademickim 2022/2023 na stypendia Minister Edukacji i Nauki przeznaczy ponad 7 mln zł.

Warto zaznaczyć, że kwota stypendium wynosi 17 000,00 złotych. To duże wsparcie finansowe dla studentów, którzy osiągnęli znaczące wyniki w dziedzinie naukowej, sportowej czy artystycznej.

Stypendia Ministerstwa Edukacji i Nauki to wyjątkowa nagroda dla wybitnych studentów, którzy wyróżniają się w swoich dziedzinach. To ważne wyróżnienie, które pozwala nagrodzić studentów za ich ciężką pracę, zaangażowanie i za osiągnięcia w nauce, sporcie czy sztuce.

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. rzeszow112.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.