Wyższa Szkoła Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie z subwencji Ministerstwa Edukacji i Nauki otrzymała po raz kolejny blisko 1 mln złotych na utrzymanie potencjału badawczego oraz rozwój naukowy w 2023 roku.
Subwencja Ministerstwa Edukacji i Nauki jest obliczana na podstawie algorytmu, który uwzględnia kategorie naukowe. W wyniku ostatniej ewaluacji działalności naukowej za lata 2017-2021 WSIiZ uzyskała: jedną kategorię A, dwie kategorie B+ oraz trzy kategorie B. Po raz pierwszy ewaluowane były dyscypliny naukowe.

Z subwencji przyznanej przez MEiN finansowane są koszty badań w ramach projektów zaakceptowanych przez komisję WSIiZ na podstawie złożonych wniosków, koszty upowszechniania nauki oraz koszty współpracy naukowej krajowej i zagranicznej.

Spośród projektów szczególnie ważne są takie, które wykazują potencjał w zakresie współpracy międzynarodowej, a także rokujące pozyskanie finansowania zewnętrznego. W czerwcowym konkursie Narodowego Centrum Nauki został złożony projekt zainspirowany przez badania prowadzone przez mgra inż. Bartosza Skórę w ramach tematu "Określenie wpływu peptydu elastyno-pochodnego na fenotyp choroby Alzheimera w neuronach in vitro".

Dzięki subwencji finansowane są również inne projekty pilotażowe, rozwijane w konkursach badawczych prowadzonych przez Narodowe Centrum Nauki czy Narodowe Centrum Badań i Rozwoju. Co warte podkreślenia, WSIiZ wspiera zarówno doświadczonych, jak i młodych naukowców.

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. rzeszow112.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.