Wysoka pozycja Uniwersytetu Rzeszowskiego w rankingu uniwersytetów w Polsce została odnotowana przez renomowaną stronę internetową UniversityGuru.
Ta pozycja została osiągnięta dzięki uwzględnieniu list prestiżowych rankingów, takich jak QS World University Rankings, US News: Best Global University, Scimago Institutions Rankings, CWUR Center for World University Rankings, Perspektywy University Ranking, URAP World Ranking, QS University Rankings: EECA Emerging Europe & Central Asia oraz Webometrics Ranking Web of Universities. Każdy z tych rankingów stanowił wartościowy wkład w określenie pozycji Uniwersytetu Rzeszowskiego w rankingu UniversityGuru.

- Cieszymy się, że nasze starania w zakresie doskonalenia jakości kształcenia i badań zostały docenione. Zajęliśmy 27. miejsce spośród 120 polskich uczelni i 11. miejsce wśród uniwersytetów tzw. klasycznych. Jest to wynik, z którego możemy być dumni. W szczególności, że prezentowana przez autorów rankingu metodologia wskazuje na obiektywizm wyników. To dowód na to, że konsekwentnie realizowana polityka projakościowa przynosi zauważalne efekty. Ten ranking stanowi dla nas bodziec do dalszych działań na rzecz doskonalenia naszej uczelni -mówi prof. dr hab. Sylwester Czopek, Rektor Uniwersytetu Rzeszowskiego.

UniversityGuru, którego założycielem i dyrektorem generalnym jest Daniel Spohn, PhD, to ceniona platforma prowadzona przez doświadczony zespół ekspertów. Dzięki ponad 20-letniemu doświadczeniu w branży, Daniel Spohn wcześniej odniósł sukces z LanguageCourse.net, które stało się jednym z najczęściej odwiedzanych i najbardziej cenionych źródeł informacji na świecie dotyczących porównywania tysięcy programów kursów językowych.

Podczas tworzenia rankingu, oprócz danych z rankingów uczelni, UniversityGuru uwzględnił również ankietę satysfakcji studentów z National Student Office, a także recenzje studentów z różnych źródeł, takich jak Google i Facebook. Dzięki temu ranking uniwersytetów jest kompleksowy i oparty na różnorodnych perspektywach, co dodaje mu dodatkowej wiarygodności.

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. rzeszow112.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.