W Zespole Szkół Ekonomicznych w Rzeszowie powstanie ekopracownia OZE. Miasto Rzeszów otrzyma dotacje na jej utworzenie.
Miasto Rzeszów otrzyma dotację na utworzenie ekopracowni OZE w Zespole Szkół Ekonomicznych w Rzeszowie. We wtorek 27 czerwca w PUW w Rzeszowie odbyło się uroczyste podpisanie umów z przedstawicielami organów prowadzących szkoły.

Projekt budowy nowoczesnych ekopracowni w szkołach, realizowany przez Wojewódzkie Fundusze Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej (WFOŚiGW) w ramach Programu Regionalnego Wsparcia Edukacji Ekologicznej, ma na celu kształtowanie postaw proekologicznych oraz zwiększenie świadomości ekologicznej młodego pokolenia w zakresie: przeciwdziałania emisjom, odnawialnych źródeł energii i niskoemisyjnego transportu, zrównoważonego rozwoju, ochrony środowiska i gospodarki wodnej.

Łączna kwota udzielonego wsparcia w województwie podkarpackim wyniosła ponad 2,6 mln zł. (w tym dla ekopracowni OZE - 1 457 548,87 zł, dla ekopracowni przyrodniczych - 1 200 446,92 zł).

- Jest to realizacja ważnej inicjatywy służącej edukacji ekologicznej naszych młodych mieszkańców regionu. Bardzo się cieszę, że znacząca kwota ponad 2,6 mln zł zostanie właśnie na cele edukacyjne przeznaczona. Serdecznie gratuluję beneficjentom i realizatorom programu - mówiła wojewoda podkarpacki Ewa Leniart.

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. rzeszow112.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.