Studenci Grafiki komputerowej i produkcji multimedialnej reprezentujący zespół "Hexateam" znaleźli się w TOP 5 najlepszych zespołów w Polsce w konkursie Zespołowego Tworzenia Gier Komputerowych.
Zespół "Hexateam" w składzie: Angelika Prędka, Marek Wawrzak, Igor Jajuga, Mateusz Seredyński (studenci Grafiki komputerowej i produkcji multimedialnej we WSIiZ) oraz Artur Szałyga (student Politechniki Rzeszowskiej) podczas konkursu zaprezentował grę "Teethcarnation".

- Gra dotyczy motywu śmierci klinicznej. Nasz zespół chciał poruszyć ten temat w nawiązaniu do "walki z demonami" jaką toczą ludzie, których dotyka to doświadczenie. Celem gry jest pokonanie wszystkich przeciwników i rozwiązanie wszystkich zagadek, aby powrócić do rzeczywistości. Gracz musi przechodzić coraz to trudniejsze poziomy, na których przypomina sobie swoją historię. Jesteśmy zadowoleni z efektu końcowego, gdyż sama gra powstała również w nietypowy sposób - mówi Angelika Prędka, jedna z autorek gry.

Jak dodaje, zespół Hexateam to grupa ludzi, którzy poznali się miesiąc temu i w tak krótkim czasie udało się stworzyć projekt gry i znaleźć się w finale konkursu w Łodzi.

Konkurs Zespołowego Tworzenia Gier Komputerowych został przeprowadzony po raz pierwszy w 2008 roku w Instytucie Informatyki Wydziału FTIMS Politechniki Łódzkiej. W konkursie mogą brać udział wszystkie osoby, które zapisały się przynajmniej na jeden z kluczowych przedmiotów, który swym zakresem merytorycznym obejmował tematykę tworzenia gier komputerowych.

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. rzeszow112.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.