Wyższa Szkoła Informatyki i Zarządzania otrzymała 80 tysięcy złotych wsparcia z budżetu województwa podkarpackiego na zakupy inwestycyjne. Dotacja zostanie przeznaczona na zakup specjalistycznego sprzętu związanego z kształceniem na kierunku Pielęgniarstwo.
Umowę dotyczącą wsparcia dla WSIiZ podpisali Rektor naszej Uczelni dr hab. Andrzej Rozmus, prof. WSIiZ, oraz marszałek podkarpacki Władysław Ortyl wraz z Wicemarszałek Ewą Draus.
Wyższa Szkoła Informatyki i Zarządzania otrzymała 80 tys. zł na realizację przedsięwzięcia pn. "Rozwój infrastruktury naukowo-badawczej Kolegium Medycznego poprzez zakup wyposażenia na potrzeby kształcenia studentów kierunku studiów Pielęgniarstwo (I stopnia o profilu praktycznym). Na potrzeby kształcenia na kierunku Pielęgniarstwo zakupione zostaną specjalistyczna zamrażarka, inkubator laboratoryjny oraz suszarka laboratoryjna z konwekcją naturalną.

W spotkaniu i podpisaniu umów z przedstawicielami szkół wyższych uczestniczyli: marszałek Władysław Ortyl oraz wicemarszałkowie Ewa Draus i Piotr Pilch.

- Nasza współpraca i relacje z uczelniami są niezmiernie ważne i kluczowe z punktu widzenia rozwoju społecznego i gospodarczego naszego województwa. Wszyscy stoimy przed dużym wyzwaniem związanym z brakami kadrowymi, dlatego wszyscy patrzymy w kierunku uczelni, które kształcą inżynierów. Wiemy, jak wielkie potrzeby kadrowe nasz przemysł zgłasza już teraz - mówił marszałek podkarpacki Władysław Ortyl zwracając się do przedstawicieli uczelni.

W Wyższej Szkole Informatyki i Zarządzania kierunek Pielęgniarstwo ruszył w marcu 2020 roku. Studia prowadzone są w trybie weekendowo-popołudniowym. Studia prowadzone są zarówno w języku polskim, jak i angielskim. Jesienią bieżącego roku po raz pierwszy we WSIiZ odbędzie się Czepkowanie absolwentek i absolwentów studiów I stopnia na kierunku Pielęgniarstwo. W czasie uroczystości absolwenci złożą ślubowanie, odbiorą dyplom ukończenia studiów oraz czepek jako symbol zawodu pielęgniarskiego i tym samym dołączą do grona pielęgniarek i pielęgniarzy.

Absolwenci pielęgniarstwa są przygotowani do pracy m.in. w szpitalach, poradniach, ośrodkach hospicyjnych, domach opieki, sanatoriach, placówkach nauczania i wychowania, czy w jednostkach systemu ratownictwa medycznego. Zwiększone zapotrzebowanie na usługi pielęgniarskie związane jest z pogarszającym się stanem zdrowia społeczeństwa, a także jego ogólnym starzeniem się i podatnością na choroby cywilizacyjne. Profesjonalna i długotrwała opieka medyczna staje się więc niezbędna.

Łącznie pula dotacji dla dziesięciu uczelni z regionu wyniosła w tym roku 1,7 mln złotych. Pomoc w tej formie samorząd przyznaje uczelniom od 2004 roku, a od początku realizacji takiego wsparcia z budżetu województwa przeznaczono na ten cel 27,5 mln zł.

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. rzeszow112.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.