Rockowa Noc, najgłośniejsza impreza na Podkarpaciu, odbędzie się już 25 - 26 sierpnia na terenie Miasteczka Akademickiego Politechniki Rzeszowskiej - wiemy kto wystąpi w poszczególne dni. Ponadto organizatorzy ogłosili ostatnich wykonawców, wśród których uwagę zwraca szczególnie niedawno reaktywowany projekt Macieja Maleńczuka - Homo Twist.
Już w drugiej połowie sierpnia w Rzeszowie odbędzie się 18. edycja festiwalu Rockowa Noc. Dotychczasowy line-up zasilili kolejni artyści: Homo Twist, Supervoid Messengers, P.PIG oraz Bartłomiej Gibson Filip.

Niedawno reaktywowany projekt Macieja Maleńczuka - Homo Twist to ciężki i mroczny powiew sztuki muzycznej oparty o kapitalną sekcję rytmiczną. Elektryczny gitarowy styl Maleńczuka jest chropowaty, ciemny i głośny - można byłoby nazwać to heavy metalem, co do brzmienia, lecz z pewnością nie co do treści. Całości dopełniają bowiem genialne teksty frontmana Homo Twist, ponure przekłady z amerykańskiej poetki Emily Dickinson oraz słynny wiersz Norwida - Bema Pamięci Żałobny Rapsod. Zespół od zawsze kojarzący się z alternatywą postanowił powrócić na scenę i pokazać swój dorobek. Muzycy pracują aktualnie nad wydaniem płyty z najważniejszymi utworami, które już w piątek 25 sierpnia wybrzmią na "osiemnastce" festiwalu Rockowa Noc.

Zgodnie ze swoją tradycją Rockowa Noc również w tym roku promuje lokalnych rzeszowskich artystów sceny niezależnej. Już wcześniej ogłoszono występ grupy W.S.K, zaś teraz do line-upu dołączają kolejni trzej rzeszowscy wykonawcy.

Supervoid Messengers to rzeszowski zespół powstały w 2017 roku, opierający swoją muzykę na mocnej sekcji rytmicznej, dwóch gitarach elektrycznych i samplerze. Porusza się w szerokim spektrum muzyki post-metalowej, momentami transowo i z elementami noise rock.

P.PIG to laureat 15. edycji Rockowej Nocy, który otrzymał statuetkę imienia Tadeusza Nalepy za aranżację utworu Gdybyś Kochał zespołu Breakout, do którego później nagrano też teledysk. Założony w 2015 roku skład kojarzony jest przede wszystkim z wydaną w 2018 r. płytą "Klucznik" oraz rapcore’owym brzmieniem nie będącym jednak kopią zachodnich zespołów.
Stałym punktem programu Rockowej Nocy stało się afterparty w postaci nocnego ogniska.

O doskonałą zabawę do białego rana zadba rzeszowski artysta, związany z Rockową Nocą również jako wieloletni juror, a publiczności znany też jako znakomity basista zespołu Mr. Pollack - Bartłomiej Gibson Filip. Aktualnie muzyk przygotowuje się do wypuszczenia debiutanckiej, solowej płyty w wydaniu akustycznym.

18-tą edycję festiwalu w piątek 25 sierpnia rozpocznie przegląd kapel konkursowych: Blackjob, Deceaded, Distortia, Gar Wolanda i GED. Warto dodać, że 26 sierpnia przypada 80. rocznica urodzin Tadeusza Nalepy, do którego twórczości odwołuje się przegląd konkursowy. Headlinerem dnia pierwszego jest Homo Twist, a obok nich wystąpią: Nocny Kochanek, WaluśKraksaKryzys, W.S.K
i Dziwna Wiosna. W sobotę niekwestionowaną gwiazdą festiwalu będzie Vader, którego koncert stanowi punkt jubileuszowej trasy z okazji 40-lecia istnienia zespołu. Jest to jeden z najbardziej rozpoznawalnych polskich zespołów metalowych na świecie. Grupa koncertowała m.in. w USA, Japonii czy Skandynawii.

Jubileusz podczas Rockowej Nocy świętować będzie również Frontside, który z okazji swojego 30-lecia, w sobotę 26 sierpnia, zagra koncert oparty o płytę I odpuść nam nasze winy. Legendarny krążek w tym roku obchodzi z kolei swoje 20. urodziny.

Drugiego dnia festiwalu na scenie zobaczymy też Ga-Ga/Zielone Żabki, Dopelord, Supervoid Messengers oraz P.PIG.

Podczas całego festiwalu na terenie Miasteczka Akademickiego Politechniki Rzeszowskiej na uczestników czekać będzie moc rockowych atrakcji, na czele z paradą motocyklową i strefą dla fanów dwóch kółek, strefą Monstera, w której będą się odbywać spotkania z artystami, garażówką z płytami i gadżetami muzycznymi oraz nocnym ogniskiem. Bilety i karnety na 2 dni festiwalu są dostępne na: rockowanoc.pl, ticketmaster.pl, biletomat.pl oraz goingapp.pl.

Organizatorami Rockowa Noc są Miasto Rzeszów i Estrada Rzeszowska. Partnerzy Strategiczni: Politechnika Rzeszowska, Arto Music&Media oraz Steel Roses MC Rzeszów.

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. rzeszow112.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.