Asseco Resovia Rzeszów rozpoczęła przygotowania do nowego sezonu. W czwartek rano siatkarze odbyli pierwsze spotkanie nowej drużyny.
W czwartkowy poranek odbyło się pierwsze spotkanie nowej drużyny Asseco Resovii. Rano zawodnicy odbyli pierwszy trening na siłowni pod okiem trenera przygotowania fizycznego Gabriele Dedda, natomiast po południu wzięli udział w oficjalnym spotkaniu ze sztabem szkoleniowym oraz zarządem i pracownikami klubu. Po spotkaniu odbył się trening siatkarski w hali.

W Rzeszowie są już trener Giampaolo Medei wraz z asystentami Alfredo Martilottim i Alkiem Achremem, trener przygotowania fizycznego Gabriele Dedda, a także ośmiu zawodników:
  • rozgrywający: Fabian Drzyzga i Michał Kędzierski,

  • przyjmujący: Jonas Kvalen i Adrian Staszewski,

  • środkowi: Bartłomiej Mordyl i Krzysztof Rejno,

  • atakujący Jakub Bucki,

  • libero Michał Potera.M

Z powodu obowiązków reprezentacyjnych początkowo w treningach nie będą uczestniczyli:
  • przyjmujący: Torey Defalco, Klemen Čebulj i Yacine Louati,

  • środkowi: Jakub Kochanowski i Karol Kłos,

  • atakujący Stéphen Boyer,

  • libero Paweł Zatorski.

- Przygotowania do nowego sezonu zaczniemy stopniowo. Głównym celem jest to, aby zawodnicy mający trzymiesięczną przerwę, odzyskali ,,czucie piłki’’ i technikę. Najważniejsza będzie teraz praca nad techniką, ale także trening fizyczny. W pierwszej części przygotowań największą uwagę skupimy na sprawności i przygotowaniu fizycznym zawodników. Po trzymiesięcznej przerwie muszą oni poprawić swoją formę fizyczną, aby na drugą część sezonu być przygotowanym na 100%, zacząć pracować nad grą, organizacją i być gotowym na początek sezonu. Jestem ciekawy rozpoczęcia pracy z nowymi zawodnikami. Chcę ich lepiej poznać, a także chcę, żeby oni poznali mój sposób pracy. To na początek. Chcę, żeby wiedzieli, czego wymagam. Będziemy pracować nad tym, aby poznali nasz system gry. Ważne jest to, aby byli przygotowani, gdy zespół będzie w komplecie, aby od razu zacząć grać na dobrym poziomie. Drużyna będzie w całości zaledwie tydzień przed rozpoczęciem rozgrywek, więc zawodnicy, którzy są tutaj w tym momencie, muszą być przygotowani i zorganizowani. Kiedy zespół będzie już w komplecie, mamy zaledwie kilka dni na przygotowanie się wspólnie. Podsumowując, okres przygotowawczy będzie bardzo ważny, szczególnie dla nowych graczy - powiedział trener Giampaolo Medei.

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. rzeszow112.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.