W roku 2023 obchodzimy 201. rocznicę urodzin Ignacego Łukasiewicza - odkrywcy, wynalazcy, innowatora, przedsiębiorcy i filantropa W Nowej Wsi odbędzie się piknik poświęcony Ignacemu Łukasiewiczowi, który przez całe życie był związany z naszym regionem.
Piknik odbędzie się w dniach 2-3 września (sobota-niedziela) przy boisku gminnym OSiR w Nowej Wsi w gminie Trzebownisko (k. Rzeszowa).

Z myślą o najmłodszych przygotowaliśmy mnóstwo atrakcji.

W ramach Pikniku dostępna będzie strefa wystawców m.in. z Muzeum Przemysłu Naftowego i Gazowniczego im. Ignacego Łukasiewicza w Bóbrce, Centrum Nauki Łukasiewicz, pokazy służb ratunkowych, konkursy oraz zajęcia z animatorami. Będzie można skosztować produktów regionalnych serwowanych przez lokalne koła gospodyń wiejskich. W ramach Pikniku odbędzie się również akcja charytatywna Pełna Miska dla Schroniska.

Dla spragnionych piłkarskich emocji rozegrany zostanie drugi turniej piłkarski o Lampę Ignacego Łukasiewicza. Udział w nim potwierdziły drużyny z Polski oraz Czech i Słowacji. Każdy zawodnik otrzyma pamiątkowy medal i dyplom, a dla najlepszych drużyn Akademia Beniaminek Rzeszów wspólnie z Partnerem - woj. podkarpackim przygotowała pamiątkowe Lampy Naftowe im. Ignacego Łukasiewicza.

Wstęp wolny.

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. rzeszow112.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.