Adler Da Silva oraz Adrian Bukowski zostali nowymi zawodnikami Stali Rzeszów.
Adler Da Silva jest Szwajcarem mającym brazylijskie korzenie. Pierwsze piłkarskie kroki stawiał w FC Vernier, a jeszcze jako nastolatek trafił do Servette Genewa. Reprezentował również barwy Etoile Carouge, GC Zurych, FC Sion czy Stade Nyonnais.

W styczniu 2021 roku trafił na Słowację i został piłkarzem FK Pohronie i do teraz grał w kraju naszych południowych sąsiadów. We wrześniu 2021 roku przeszedł do utytułowanego Slovana Bratysława, był wypożyczony również do Zemplina Michalovce, a z końcem ubiegłego roku ponownie grał dla klubu ze stolicy.

W słowackiej najwyższej klasie rozgrywkowej rozegrał 41 meczów, zdobywając w nich 7 bramek, a także zanotował 5 asyst. Ma na swoim koncie także m.in. 6 występów w Lidze Konferencji Europy. Był również młodzieżowym reprezentantem Szwajcarii.

24-letni napastnik teraz został piłkarzem Stali Rzeszów, a do naszego Klubu został wypożyczony ze Slovana Bratysława na rok z opcją wykupu.

Z kolei Adrian Bukowski jest 20-letnim środkowym pomocnikiem, który pierwsze piłkarskiej kroki stawiał w Bałtyku Koszalin, a następnie trafił do grup młodzieżowych Zagłębia Lubin. W styczniu 2021 roku został natomiast piłkarzem Śląska Wrocław.

W zespole ze stolicy Dolnego Śląska zanotował łącznie 11 meczów w PKO BP Ekstraklasie. Debiutował w niej 13 grudnia 2021 roku przeciwko Warcie Poznań. W tamtym sezonie zanotował jeszcze występ przeciwko Górnikowi Zabrze.

Zdecydowanie częściej w pierwszym zespole Śląska był wykorzystywany w rozgrywkach 2022/2023, notując 9 meczów, z czego ośmiokrotnie wybiegał w podstawowym składzie wrocławian.
Nowy nabytek Stali Rzeszów występował także w drugim zespole Śląska, w którym zaliczył 56 spotkań w 2 lidze.

Teraz będzie reprezentował barwy Stali Rzeszów, a do naszego Klubu został na rok wypożyczony ze Śląska Wrocław, przy czym wrocławianie zastrzegli sobie prawo do skrócenia wypożyczenia.

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. rzeszow112.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.