Policjantka z rzeszowskiego oddziału prewencji pomogła rannemu motocykliście, który ucierpiał w wyniku wypadku, do którego doszło w Rudnej Małej.
We wtorek września w Rudnej Małej, jadąca do służby komisarz Małgorzata Tendera, zauważyła leżący na jezdni motocykl i siedzącego nieopodal mężczyznę. Policjantka przypuszczała, że doszło do jakiegoś zdarzenia drogowego. Zjechała na pobocze i podeszła do mężczyzny. Ustaliła, że 41-letni motocyklista, kilka minut wcześniej zderzył się z kierującym samochodem osobowym. 54-letni kierujący audi wyjeżdżał z drogi hotelowej i najprawdopodobniej nie ustąpił motocykliście pierwszeństwa przejazdu.

Poszkodowany uskarżał się na ból nogi, był wyraźnie osłabiony i ogólnie potłuczony. Szczęśliwie się złożyło, że na miejscu obecny był również ratownik medyczny, który także przejeżdżał obok i się zatrzymał.

Wspólnie z funkcjonariuszką zaopiekowali się poszkodowanym motocyklistą. Kom. Małgorzata Tendera położyła rannego w bezpiecznym miejscu. Podejrzewając, że jego noga jest złamana, ustabilizowała ją. Pomogła też ratownikowi medycznemu, który przygotował go do podania kroplówki. Oboje zaopiekowali się 41-latkiem do czasu przyjazdu karetki pogotowia. Mężczyzna trafił do szpitala.

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. rzeszow112.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.