W Rzeszowie, na Osiedlu Króla Stanisława Augusta, powstał nowy park kieszonkowy. Inwestycja została wybrana do realizacji przez mieszkańców w ramach ubiegłorocznej edycji RBO.
Park powstał na niezagospodarowanym terenie w rejonie bloku przy ul. Sportowej 2B. Utworzono w nim rabaty z różnymi gatunkami bylin oraz traw ozdobnych, takich jak np. jeżówka purpurowa, rozplenica japońska, szałwia omszona, miskant chiński. Posadzone zostały róże w wielu odmianach kolorystycznych oraz drzewa takie jak tulipanowiec amerykański czy platan klonolistny.

Powstały ścieżki piesze z płyt i kostki brukowej, ustawione zostały elementy małej architektury: ławki, leżaki, trejaże. Park ma powierzchnię ok. 10 arów.

Mini park przy ul. Sportowej jest kolejną zieloną przestrzenią Rzeszowa, stworzoną w ciągu ostatnich dwóch lat. Wcześniej tego typu przestrzenie zostały wybudowane m.in. przy ul. Kurpiowskiej, al. Sikorskiego, w rejonie ulic Sanockiej i Ustrzyckiej, w rejonie ulic Króla Augusta i Reymonta.

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. rzeszow112.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.