Miasto Rzeszów we współpracy z firmą InPost zaprasza do udziału w konkursie "Zielona Transformacja Twojego Miasta w Minecraft". Konkurs skierowany jest do szkół podstawowych z Rzeszowa i ma na celu zachęcenie uczniów do kreatywnego myślenia oraz promocji zrównoważonego rozwoju.
Zadaniem uczestników będzie zaprojektowanie w popularnej grze Minecraft zielonej transformacji swojego miasta, czyli wprowadzenie nowych elementów i rozwiązań związanych z ekologią, takich jak parki, ogrody, ścieżki rowerowe czy instalacje fotowoltaiczne.

Projekty powinny uwzględniać aspekty ekologiczne, estetyczne i funkcjonalne, a także pokazywać, jak zielone inicjatywy mogą wpłynąć na poprawę jakości życia mieszkańców. Ważnym elementem wykonanego projektu jest zaznaczenie akcentu środowiska szkolnego poprzez wybudowanie szkoły i jego otoczenia oraz prezentacji zaangażowania szkoły w zrównoważony rozwój.

Czekają atrakcyjne nagrody • I miejsce - VOUCHER na dokonanie transformacji wybranego elementu w szkole bądź zakupu sprzętu technologicznego, który umożliwi prace społeczności szkolnej nad transformacją o wartości 35 000,00 zł brutto, zaś uczniowie otrzymają oficjalne podziękowania, a także nagrody rzeczowe - upominki od Fundatora nagrody głównej. Fundatorem nagrody jest "Partner Strategiczny" - InPost Sp. z o.o., inicjator miejskich działań pod nazwą "InPost Greencity".

 • II miejsce - VOUCHER na dokonanie transformacji wybranego elementu w szkole bądź zakupu sprzętu technologicznego, który umożliwi prace społeczności szkolnej nad transformacją o wartości 15 000,00 zł brutto, zaś uczniowie otrzymają oficjalne podziękowania, a także nagrody rzeczowe - upominki od Fundatora nagrody głównej. Fundatorem nagrody jest "Partner Strategiczny" - InPost Sp. z o.o. inicjator miejskich działań pod nazwą "InPost Greencity".

 • III miejsce - VOUCHER na dokonanie transformacji wybranego elementu w szkole bądź zakupu sprzętu technologicznego, który umożliwi prace społeczności szkolnej nad transformacją o wartości 10 000,00 zł brutto, zaś uczniowie otrzymają oficjalne podziękowania, a także nagrody rzeczowe - upominki od Fundatora nagrody głównej. Fundatorem nagrody jest "Partner Strategiczny" - InPost Sp. z o.o. inicjator miejskich działań pod nazwą "InPost Greencity".

Kryteria oceny to: zgodność z tematem konkursu, kreatywność, a także pomysł i zrozumienie tematu konkursu oraz możliwość wdrożenia wybranego elementu w tkankę miejską lub szkolną.
Do budowy można wykorzystać agenta. Wykorzystanie agenta i zastosowanie programowania w projekcie będzie dodatkowym atutem. Należy pamiętać, że w takiej sytuacji prezentacja projektu powinna zawierać sceny z zarejestrowaną pracą zaprogramowanego agenta. Organizatorzy mogą również poprosić o kopię stworzonych skryptów.

Projekt nie ma ograniczeń powierzchni. Do budowy zalecany jest świat płaski. Z wykonanej pracy należy sporządzić relację filmową, wykorzystując do tego celu przechwytywanie wideo. Zapisane sceny można wykorzystać do montażu w dowolnym programie np. DaVinci Resolve. Film może zawierać narrację autorów, napisy oraz muzykę (ze zgodą na użycie praw autorskich utworu). Wykorzystując motywy muzyczne należy pamiętać o przestrzeganiu praw autorskich. Czas prezentacji w postaci filmu MP4 nie może przekroczyć 10 minut

Zasady udziału:
 • Udział w projekcie jest bezpłatny jak i również dobrowolny;

 • Szkoła zgłasza reprezentację uczniów (klasy od 1 do 8, maksymalnie 6 osobowa drużyna) poprzez wypełnienie formularza rejestracyjnego dostępnego na stronie Konkurs - Zielona Transformacja Twojego Miasta w Minecraft;

 • Szkoła wyłania drużyny według swoich wewnętrznych zasad;

 • Prace konkursowe należy umieścić na chmurze szkoły, a następnie przesłać link do pobrania projektu na adres mailowy: urbanlab@erzeszow.pl. W temacie maila, należy wpisać "Zielona
  Transformacja [nazwa szkoły oraz dane kontaktowe Opiekuna grupy]".

Harmonogram projektu:
 • Zgłoszenia trwają do 15 października 2023 r. W celu dokonania rejestracji należy uzupełnić formularz rejestracyjny FORMULARZ REJESTRACYJNY Konkurs - Zielona ;

 • Zespoły przesyłają prace do prezentacji i oceny nie później niż do 20 listopada 2023r;

 • Ogłoszenie wyników nastąpi do 15 grudnia 2023


Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. rzeszow112.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.