Miły prezent otrzymają od miasta niemowlęta, które przyjdą na świat w rzeszowskich szpitalach. Symboliczna wyprawka będzie przysługiwać każdemu noworodkowi, którego rodzice mieszkają i rozliczają się w Rzeszowie.
Już od 25 września będzie można ubiegać się o przyznanie "Wyprawki #RzeszówToMY". W taki sposób miasto chce witać nowonarodzone dzieci w naszym mieście i jednocześnie stanowi symboliczne wsparcie rzeczowe dla ich rodziców. O szczegółach przedsięwzięcia prezydent Rzeszowa Konrad Fijołek odpowiedział w czwartek w Szpitalu Miejskim im. Jana Pawła II w Rzeszowie.

- Jesteśmy na trakcie porodowym naszego szpitala. To wspaniały, bardzo wysoko oceniany przez mieszkanki miasta oddział. Mamy tu wyspecjalizowany personel, wysokiej jakości sprzęt, wszystko po to, aby pacjentki czuły się tutaj dobrze. Teraz dopełnimy to wyprawką dla maluszków, aby już od najmłodszych lat budować w ich rodzinach przywiązanie do miasta. Chcemy, aby w Rzeszowie rodziło się jeszcze więcej dzieci, dlatego bardzo zależy nam na wsparciu przyszłych rodziców. Mamy nadzieję, że programy takie jak wyprawka, czy in-vitro przyczynią się do tego, że narodzin będzie jeszcze więcej - mówi Konrad Fijołek.

W szpitalu miejskim hospitalizuje się rocznie około 17 tysięcy pacjentów. 4 tysiące to pacjentki oddziału ginekologiczno-położniczego.

- Około 1500 pań rodzi w naszym szpitalu. To, że interesuje się nim tak dużo kobiet, to zasługa personelu, ale także coraz lepszych warunków i sprzętu na oddziale. W ostatnim czasie w trakt porodowy miasto zainwestowało 3 miliony złotych i dzięki temu teraz możemy przebywać tutaj w tak komfortowych warunkach. Liczymy, ten rok w naszej placówce zamknie się liczbą około 1600 porodów - mówi Grzegorz Materna, dyrektor Samodzielnego Publicznego Zespołu Opieki Zdrowotnej nr 1 w Rzeszowie, w tym Szpitala Miejskiego.

Urszula Pieczonka, Położna Oddziałowa Klinicznego Oddziału Ginekologiczno-Położniczego w Szpitalu Miejskim zapewnia, że personel składa się z najlepszych specjalistów.

- Pracuje nas tutaj około 60 położnych. Jesteśmy osobami odważnymi, kompetentnymi i empatycznymi. Każda z nas jest profesjonalistką w swojej dziedzinie. W szpitalu pomagamy kobietom w okresie ciąży, połogu, dzieciom w okresie noworodkowym, ale jesteśmy z nimi także w okresie dojrzewania, przekwitania i w czasie chorób. Cieszymy się, że tak wiele pacjentek nam ufa - mówi Urszula Pieczonka.

Każdy zestaw, który otrzyma noworodek składa się z: ubranka niemowlęcego i czapeczki niemowlęcej z logo #RzeszówToMY, listu od Prezydenta, kartonowej teczki EKO, kartonowego pudełka EKO, gładkiej bibuły oraz naklejki z logo, torby jutowej zakupionych przez Urząd. Wkład partnerów - firm Sylveco i Donegal to pianka do higieny intymnej, zasypka, nożyczki bezpieczne i gąbka do mycia. Całkowita wartość zestawu to 108,19 zł.

O wyprawkę mogą starać się rodzice/opiekunowie dzieci urodzonych od 1 września 2023 r., jeżeli:
  • zamieszkują razem z dzieckiem na terenie Gminy Miasto Rzeszów;

  • podlegają właściwości Urzędu Skarbowego w Rzeszowie.

1. Wnioski o przyznanie wyprawki przyjmowane będą w Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej w Rzeszowie, przy ul. Jagiellońskiej 4 - Sala Obsługi Mieszkańców Miasta Rzeszowa.
2. Wnioski te będzie można składać osobiście; za pośrednictwem Poczty Polskiej lub w formie elektronicznej poprzez e-PUAP.

Formularze wniosków dostępne będą w MOPS Rzeszów przy ul. Jagiellońskiej 4 oraz na stronie internetowej Ośrodka Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Rzeszowie

Do wniosku należy dołączyć:
  • 1) kopię odpisu aktu urodzenia dziecka,

  • 2) kopię pierwszej strony PIT (w przypadku formy papierowej z pieczątką wpływu do Urzędu Skarbowego, a w przypadku formy elektronicznej z UPO) lub zaświadczenie z urzędu skarbowego, bądź też zgłoszenie aktualizacyjne ZAP-3.

- Wniosek o wyprawkę należy złożyć w ciągu 2 miesięcy od urodzenia dziecka.
- Wyprawkę odbiera się osobiście w Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej w Rzeszowie, przy ul. Jagiellońskiej 4.
- Jeśli wniosek składamy osobiście w MOPS, wyprawkę odbiera się tego samego dnia, za kilka minut.

Szczegółowe informacje na stronie internetowej: www.mopsrzeszow.pl lub pod numerem telefonu 17 862 93 31 w. 119 lub 120.

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. rzeszow112.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.