Z okazji Narodowego Dnia Sportu rzeszowski ratusz zaprasza mieszkańców stolicy Podkarpacia i okolic na Stadion Miejski przy ul. Hetmańskiej oraz bulwary nad Wisłokiem.
W sobotę 16 września razem ze Stowarzyszenie MY zapraszamy Was z do wzięcia udziału w Wielkim Biegu Charytatywnym na 5km oraz “Rzeszów Kids Challenge", czyli biegowym torze przeszkód dla dzieci.

Dodatkową atrakcją podczas tego wydarzenia będzie turniej eliminacyjny do Mistrzostw Polski w Futbolu Amerykańskim na czele z gospodarzami, drużyną Rzeszów Rockets. Wszystko połączone będzie z piknikiem charytatywnym z wieloma atrakcjami i animacjami dla dzieci, a cały dochód zostanie przekazany na rzecz podopiecznych stowarzyszenia.

W piątek 17 września przygotujemy miasteczko sportowe przy scenie na Bulwarach, które da Wam możliwość zapoznania się z ofertą sportową naszego Miasta, wzięcia udziału w pokazowych treningach prowadzonych przez trenerów z Rzeszowskich klubów. Dołącza do nas także ambasadorzy Rzeszowskiego sportu; mistrzowie w swoich dyscyplinach, którzy promują nasze Miasto na arenach międzynarodowych.

Na ten dzień, mamy dla Was zaplanowane również warsztaty kulinarne ze zdrowego gotowania, konsultacje z lekarzami i fizjoterapeutami, którzy przeprowadzą podstawowe badania z wad postawy i pomiary masy ciała czy kurs pierwszej pomocy.

Dodatkowo zorganizowana zostanie 2 edycja turnieju piłkarskiego dla dzieci "Od Amatora do Kibiców Idola" oraz rajdy rowerowe dla dorosłych, młodzieży i dzieci.

Program Miasteczka Sportowego stworzonego z rzeszowskimi klubami wokół sceny na bulwarach:
 • Godz. 8:30 lub 9:00 - rozpoczęcie turnieju piłkarskiego, boczne boisko Stadionu Miejskiego;

 • Do godz. 10:40 wszystkie kluby są już gotowe ze swoimi stanowiskami;

 • Godz. 11:05 - Chow gar Kung Fu - taniec lwa (scena);

 • Godz. 11:15 - oficjalne otwarcie NDS przez Pana Prezydenta Konrada Fijołka + goście;

 • Godz. 11:30 - bokserski trening pokazowy z udziałem Łukasz Różańskiego i klubu bokserskiego Stal Rzeszów (podest) (po pokazie Łukasz będzie dostępny dla osób w miasteczku sportowym);

 • Godz. 12:00 - pokaz akrobatyczny zawodników Stali Rzeszów (scena);

 • Godz. 12:25 - GB Sport UKS Szóstka, czyli sport osób z niepełnosprawnościami - mini wywiad (studio na podeście), a następnie pokaz - frame running i narciarstwo;

 • Godz. 12:40 - 12:50 mini panel dyskusyjny z Kelli Wróbel o pasji, pracy, bieganiu, rodzinie - rozpoczęcie warsztatów kulinarnych (studio na podeście). Po rozmowie zaczynają się jej warsztaty kulinarne na stanowisku PRZYSTANKA RZESZÓW;

 • Godz. 12:55 - 13:00 - mini panel dyskusyjny z Kubą Sieradzki prezes rugby (studio na podeście) + pokazowy treningu rugby (przed podestem);

 • Godz. 13:00 - 13:45 - pokazowy trening AMP Futbolu i mecze finałowe turnieju piłkarskiego - płyta główna Stadionu Miejskiego;

 • Godz. 13:10 - 13:15 - mini panel dyskusyjny z Klaudią Hartmanis MŚ i ME i Michałem Sulinowski wice MŚ (studio na podeście) + pokaz rolkowy - Slalom Academy;

 • Godz. 13:30 - 13:40 - mini panel dyskusyjny z Wojciechem Bąkiem medale MŚ i ME + pokazowy trening Brazylijskie Jiu Jitsu;

 • Godz. 13:45 - 14:00 - mini panel dyskusyjny z trenerami rzeszowskiego Zespołu Szkół Sportowych - promocja szkoły;

 • Godz. 14:05 - pokaz piłkarskiego freestyle’u Kamila Rączy;

 • Godz. 14:15 - wręczenie nagród za turniej piłkarski przez Panią Prezydent Krystynę Stachowską.

Po ceremonii wręczenia nagród, prezentacja drużyny AMP Futbolu, Mateusz Chmiel (studio na podeście).

Po oficjalnym otwarciu Miasteczka Sportowego, poza zaplanowanymi pokazami, odbywać się będą też treningi/zajęcia z trenerami z takich dyscyplin jak: siatkówka, piłka nożna, piłka ręczna, tenis, futbol amerykański, gokarty, trenażery rowerowe, karate, judo, koszykówka, lekkoatletyka, zapasy czy brydż/szachy/warcaby.

Wszystkie stanowiska przygotowane przez poszczególne kluby, będą w 100% dostępne dla przybyłych mieszkańców w każdym wieku.

Medyk organizuje punkt, gdzie odbywać się będą szkolenia z pierwszej pomocy (poparzenia, ugryzienia, zatrucia) oraz podstawowe badania robione przez dietetyka. Wspólnie ze sklepem FRAC, rozdawać będą owoce i naturalne soki dla dzieci i młodzieży.


Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. rzeszow112.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.