Do placówek medycznych na Podkarpaciu zostanie przekazana kolejna partia środków ochrony osobistej. W Rzeszowie otrzyma je Kliniczny Szpital Wojewódzki nr 2.
Sprzęt ochronny został zakupiony w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego. Dzięki niemu kolejne partie środków ochrony osobistej trafiają do podkarpackich placówek walczących z pandemią COVID-19.

Pomoc trafi do Klinicznego Szpitala Wojewódzkiego nr 2 w Rzeszowie oraz do szpitali wojewódzkich w Przemyślu i Krośnie. Środki ochrony otrzymają także wojewódzkie stacje pogotowia ratunkowego w Przemyślu i Rzeszowie.

Placówki otrzymają:
- szpitale w Przemyślu i Rzeszowie otrzymają półmaski ochronne, po 1,5 tys. sztuk, a z kolei szpital w Krośnie tysiąc sztuk

- przyłbice ochronne - w zależności od potrzeb placówki od 300 do 500 sztuk.

- maseczki ochronne chirurgiczne: szpital w Przemyślu - 7 tys. sztuk, szpitale w Krośnie i Rzeszowie po 6 tys. sztuk, zaś stacja pogotowia w Przemyślu – 3 tys., a pogotowie w Rzeszowie – 4 tys. sztuk

- To wsparcie trafia tym razem do placówek wojewódzkich, na które zostały nałożone przez wojewodę zadania związane z pandemią COVID-19. Chcemy, żeby były do tego jak najlepiej przygotowane. Dobrze, że udało nam się wykorzystać unijne wsparcie i zabezpieczyć wcześniej takie środki - mówi marszałek Władysław Ortyl.

W sumie do placówek trafi 26 tys. maseczek chirurgicznych, 1 850 przyłbic i 6,5 tys. półmasek ochronnych.