Już ponad 2100 osób zarejestrowało się na liście startowej 11. Biegu Niepodległości w Rzeszowie. Zawody zostaną rozegrane w sobotę 11 listopada i będą największym biegiem ulicznym na Podkarpaciu.
Bieg wystartuje o godz. 11:11 z rzeszowskiego Rynku. Uczestnicząc w tym wyjątkowym wydarzeniu, zawodnicy i kibice będą mogli uczcić Święto Niepodległości. Dzięki specjalnym koszulkom startowym, w kolorze białym i czerwonym, zawodnicy utworzą w trakcie biegu żywą flagę. Głównymi sponsorami biegu są PKO Bank Polski oraz Miasto Rzeszów.

Wszyscy uczestnicy 11. PKO Biegu Niepodległości otrzymają specjalny okolicznościowy medalZawodnicy mogą włączyć się w akcję charytatywną biegnę dla… i pomóc 12 - letniemu Filipowi. Chłopiec urodził się z zespołem wad wrodzonych (m.in. wada rdzenia kręgowego, zakotwiczenie rdzenia, asymetria długości kończyn dolnych, deformacja stopy). Niezbędna jest operacja prawej nogi oraz stała rehabilitacja. Jest podopiecznym Fundacji Siepomaga. Biegacze chętni wesprzeć leczenie chłopca przyczepią na koszulkę specjalne identyfikatory akcji biegnę dla Filipa. Organizator inicjatywy, Fundacja PKO Banku Polskiego, w zamian za ich zaangażowanie przekaże darowiznę na rzecz beneficjenta. Identyfikatory akcji biegnę dla… będzie można odbierać w biurze zawodów w czasie jego pracy.

- Zawodnicy pobiegną bardzo szybką i atestowaną trasa wiodącą częściowo przez centrum miasta, a następnie malowniczymi ścieżkami nad Wisłokiem. Zapowiada się wspaniała impreza z rekordową liczbą uczestników - mówi Mirosław Wierzbicki ze stowarzyszenia Rzeszów Biega, organizator biegu.

Obok amatorów, na starcie zameldują się zawodowi biegacze, którzy z dystansem 10 kilometrów powinni się uporać w około 30 minut.

- Swój udział w biegu zapowiedzieli m.in. Sabina Jarząbek z Kielc - aktualna Mistrzyni Polski w biegu na 10 km, Monika Kaczmarek, która wygrała u nas dwa lata temu, czy Mateusz Kaczor, wielokrotny medalista MP, zwycięzca biegu w Rzeszowie z ubiegłego roku. Liczymy także na naszych zawodników, Monikę Kuźniar z Resovii, czy Patryka Marszałka, który był tu najszybszy w październikowym biegu na 5 km - wylicza Piotr Kowal ze stowarzyszenia Rzeszów Biega.

Bieg zamknie potężna flaga Polski niesiona przez grupę zawodników. Organizatorzy zapraszają mieszkańców Rzeszowa do wspólnego kibicowania.

Najważniejsze informacje organizacyjne


 • 10:30 - Odprawa biegaczy, którzy pobiegną z flagą obok Sceny na Rynku;

 • 10:40 - Wspólna rozgrzewka, okolice sceny oraz startu biegu na Rzeszowskim Rynku;

 • 11:00 - Hymn Polski;

 • 11:11 - Start biegu;

 • 12:35 - Dekoracja (może ulec przyśpieszeniu po przybiegnięciu ostatniego zawodnika).

Po dekoracji wśród uczestników biegu głównego zostaną rozlosowane atrakcyjne nagrody. Podczas losowania nagród tylko obecne osoby mogą zgłosić się po ich odbiór. Brak wyczytanej osoby powoduje losowanie kolejnego uczestnika.

Start i meta znajdować się będzie na Rzeszowskim Rynku. Odległość między biurem zawodów, a startem biegu to około 900m. Zabroniony jest udział w biegu osób, których nie ma na liście startowej zawodników opłaconych!

START BIEGU NIEPODLEGŁOŚCI W STEFACH!!!W strefie startu będą ustawione tabliczki z czasami:
 • 30 min;

 • 40 min;

 • 45 min;

 • 50 min;

 • 60 min

Prosimy o świadome i rozsądne wybranie dla siebie właściwej strefy wg przewidywanego czasu pokonania dystansu. Czas będzie mierzony od momentu przebiegnięcia przez linie startu (czas netto).

KOSZULKI


Aby uświetnić Święto Niepodległości i utworzyć na starcie i w trackie biegu prawdziwą “żywą flagę" uczestnicy 11.PKO Biegu Niepodległości zobowiązani są do udziału w biegu w koszulkach otrzymanych w pakiecie startowym.

Prosimy na starcie ustawiać się zgodnie z kolorem koszulki.

ZAPISYW biurze zawodów będzie możliwość zapisania i opłacenia biegu, jednak ilość miejsc jest ograniczona.

BIURO ZAWODÓW • Znajdować się będzie na hali Podpromie, ul. Podpromie 10;

 • Godziny pracy biura: piątek 10.11.23r w godz. 15:00 - 18:00, sobota 11.11.23r od godz. 7.30;

 • Zachęcamy zawodników (w szczególności mieszkańców Rzeszowa i okolic) po odbiór pakietów startowych w piątek;

 • Odbiór pakietów startowych tylko w biurze zawodów za okazaniem dokumentu tożsamości.

BIEG Z FLAGĄOdprawa biegaczy, którzy pobiegną z flagą odbędzie się o godz. 10:30 obok Sceny na Rynku.

PARKINGProponujemy pozostawić samochody na parkingu obok hali Podpromie.

SZATNIEZnajdować się będą w hali Podpromie.

DEPOZYTZnajdować się będzie w Ratuszu (wejście od głównej płyty Rynku).

PUNKT ODŻYWCZYNa trasie znajdować się będzie jeden punkt odżywczy z wodą, przygotowany na około 4km i 7km. Na mecie pod namiotem z logo Rzeszowa będzie wydawana zupa dla biegaczy.

DEKORACJAUroczystość dekoracji zwycięzców rozpocznie się tuż po zakończeniu biegu przez ostatniego zawodnika (około godz. 12:35), a następnie losowanie nagród z pośród wszystkich biegaczy. Podczas losowania nagród tylko obecne osoby mogą zgłosić się po ich odbiór. Brak wyczytanej osoby powoduje losowanie kolejnego uczestnika.

BIEGNĘ DLA FilipaBędzie zorganizowana akcja charytatywna "Biegnę dla Filipa". Biegacze będą mogli odbierać karteczki o akcji w biurze zawodów i przypiąć je do koszulek startowych. Następnie ich zaangażowanie zostanie przeliczone na pomoc finansową dla Filipa.

GRAWER NA MEDALUStoisko będzie znajdowało się obok sceny. Będzie można wygrawerować swoje imię oraz wynik na medalu.

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. rzeszow112.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.