Andrzej Duda wygrał ze zdecydowaną przewagą na Podkarpaciu ze swoimi konkurentami. Jedyną gminą, w której przegrał z Rafałem Trzaskowskim jest gmina Cisna w powiecie leskim.
Państwowa Komisja Wyborcza dzisiaj rano podała ostateczne wyniki wyborów. Andrzej Duda wygrał ze zdecydowaną przewagą na Podkarpaciu. Można powiedzieć, że zdobywając 60,69% głosów, dosłownie zmiażdżył on swoich konkurentów w tym regionie. To ponad 45% przewagi nad drugim w wyścigu prezydenckim, Rafałem Trzaskowskim, który uzyskał 16,23% głosów wyborców Podkarpacia. Frekwencja wyniosła 63,37%. Najpóźniej w naszym regionie protokoły do PKW przesłało miasto Mielec.

Nie po raz pierwszy niektóre gminy na Podkarpaciu pokazały swoją specyfikę co do poparcia kandydatów. Jednym z takich miejsc jest chociażby Rzeszów, gdzie od lat władzy nie może zdobyć PiS, chodź regularnie zdobywa samodzielną większość w wyborach samorządowych do sejmiku wojewódzkiego. Warto także przypomnieć, że podczas ubiegłorocznych wyborów do europarlamentu mandat zdobyła posłanka PO - Elżbieta Łukacijewska, startując z 10. miejsca wyprzedziła swoich kolegów i koleżanki na liście.
Warto również przypomnieć o wyjątkowym konkursie MSWIA skierowanym do gmin, który ma polegać na nagrodzeniu jednej gminy w każdym województwie, której mieszkańcy najliczniej stawią się do głosowania. Nagrodą ma być wóz strażacki wartości 800 tys. zł! Na Podkarpaciu każdy nowoczesny wóz jest na wagę złota, chociażby ze względu na liczne powodzie i szkody, jakie w ubiegły weekend spotkały niektóre powiaty w naszym województwie.

Mimo miażdżącej wygranej Andrzeja Dudy, w niedzielnych wyborach prezydenckich jest jednak jedna gmina na Podkarpaciu, gdzie wygrał Rafał Trzaskowski. Jest to gmina Cisna w powiecie leskim. Kandydat KO zdobył tu 37% głosów, z kolei Andrzej Duda uzyskał 26%. Jest to także gmina, gdzie zanotowano najwyższą frekwencję w regionie, bo aż 75,03!%.Poniżej przedstawiamy wyniki wszystkich kandydatów w tej gminie:

Rafał Trzaskowski - 37%

Andrzej Duda - 26%

Szymon Hołownia - 21%

Krzysztof Bosak - 7%

Robert Biedroń - 4%

Władysław Kosiniak-Kamysz - 3%

Marek Jakubiak - 0,43%

Waldemar Witkowski - 0,38%

Paweł Tanajno - 0,27%

Stanisław Żółtek - 0,22%

Mirosław Piotrowski - 0,05%