Odśnieżaniem ulic, przystanków autobusowych i parkingów w Rzeszowie tej zimy zajmie się jedna firma. Dzięki temu akcja zimowego utrzymania miasta ma przebiegać sprawniej.
Poprzedniej zimy akcja utrzymania miasta była podzielona między dwie firmy. Odśnieżaniem miejskich ulic i chodników zajmowały się MPGK i MPDiM Rzeszów, natomiast zimowe utrzymanie przystanków innej firmie zlecił Zarząd Transportu Miejskiego.

Aby usprawnić zimową akcję, tym razem miasto ogłosiło przetarg na utrzymanie ulic, chodników i przystanków jednocześnie. Dzięki temu prace mają przebiegać sprawniej, pługi i piaskarki jadąc ulicami będą od razu odgarniać śnieg także z przystanków autobusowych. Przetarg na zimowe utrzymanie dróg w mieście wygrało MPGK Rzeszów.

- W magazynie mamy przygotowane zapasy - 1500 ton soli i około 1000 metrów sześciennych piasku. W gotowości pozostają także pojazdy, które będą wykorzystywane do posypywania i odśnieżania. Jest ich łącznie 80 - mówi Sławomir Progorowicz, prezes Miejskiego Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej w Rzeszowie.

Ulice będą utrzymywane według pięciu standardów ustalonych przez Miejski Zarząd Dróg w Rzeszowie. W pierwszej kolejności i najdokładniej te najbardziej uczęszczane, główne. Łączna długość jezdni do utrzymania zimowego wynosi około 596 km, długość drógmanewrowych na parkingach to około 8,5 km, powierzchnia dróg dla pieszych i rowerów to około 833 tys. m2, powierzchnia peronów przystankowych to około 66,5 tys. m2. Ponadto około 210 tys. m2 zatok postojowych oraz parkingów, w tym około 26 tys. m2 zatok parkingowych i miejsc postojowych w Strefie Płatnego Parkowania. Zgodnie z umową miasto zapłaci wyłącznie za wykonaną pracę, co oznacza, że koszty będą tym niższe, im łagodniejsza zima.

Wszelkie uwagi i wskazówki dotyczące zimowej akcji utrzymania dróg mieszkańcy mogą kierować całodobowo pod numer telefonu 17 850 80 07 lub mailowo, na adres: akcja_zima@mpgk.pl

Urząd Miasta Rzeszowa przypomina jednocześnie, że za odśnieżanie i posypywanie dróg i chodników na prywatnym terenie oraz bezpośrednio przy budynkach odpowiedzialni są ich zarządcy.

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. rzeszow112.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.