W przyszły poniedziałek rozpocznie się akcja "Cyrkuluj książeczko", czyli coroczna zbiórka książek dla dzieci organizowana w Centrum Handlowym Auchan Krasne
Czytanie książek to doskonały sposób na spędzenie czasu, który kształtuje wyobraźnię, wzbogaca słownictwo, i pozwala poznawać kulturę. To korzyści, które są niezwykle ważne dla każdego dziecka. Z myślą o maluchach, które przebywają w szpitalach, placówkach pogotowia opiekuńczego i mają ograniczony dostęp do ciekawej lektury, od kilku lat odbywa się zbiórka książek pod hasłem "Cyrkuluj książeczko". Inicjatywa jest współorganizowana przez Centra Handlowe Auchan oraz Fundację "Już Pomagam", a patronem akcji jest Henryka Krzywonos-Strycharska. Książki mogą być używane, ważne jednak, żeby były w dobrym stanie i mogły nadal cieszyć dzieci.

- Uśmiech na twarzy malucha jest bezcenny. Dlatego zachęcam do udziału w corocznej akcji "Cyrkuluj książeczko", która odbywa się w białostockich Centrach Handlowych Auchan. Książki, które już przeczytaliśmy razem z dziećmi mogą zyskać "drugie życie" i pomóc najmłodszym w potrzebie choć na chwilę zapomnieć o trudnych chwilach - mówi Aleksandra Błaszczak, menedżer marketingu w Centrum Handlowym Auchan Krasne.

Książki z bajkami, wierszykami, powieści, lektury szkolne, albumy czy komiksy zebrane w trakcie akcji w Centrum Handlowym Auchan Krasne zostaną przekazane wybranym oddziałom dziecięcym szpitali, domom dziecka, pogotowiu opiekuńczemu, a także szkołom podstawowym, w tym szkołom specjalnym. Część z nich trafi także do publicznych bibliotek, dzięki czemu dzieci będą miały łatwiejszy dostęp do świata literatury. Wystarczy przyjść z książkami do Centrum Handlowego Auchan i włożyć je do specjalnie oznaczonej skrzyni w pasażu galerii, która będzie dostępna od 13 listopada do 31 stycznia 2024 roku.

Książki można przynosić do Centrum Handlowego Auchan Krasne Krasne 20 B w godzinach pracy obiektu.

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. rzeszow112.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.