Jezdnia została poszerzona do dwóch pasów ruchu, wybudowano chodnik, kanalizację deszczową i oświetlenie.
Przebudowana została część ul. Wyspiańskiego pomiędzy dojazdem do ronda im. Tomasza Stańki, a przebudowanym wcześniej odcinkiem biegnącym w kierunku ulicy Strzelniczej. W ramach tej inwestycji jezdnia została poszerzona do 6 metrów. Dzięki temu mieszczą się dwa pasy ruchu. Wcześniej droga na tym odcinku miała tylko od 4 do 4,5 metra, co powodowało utrudnienia w poruszaniu się samochodów.

fot. Adam Lampart, UM Rzeszowa

Wzdłuż ulicy powstał chodnik, wody opadowe z rowów przejęła nowa kanalizacja deszczowa, wybudowane zostało oświetlenie. Ważnym i najdroższym elementem inwestycji była wymiana gruntu, którego nośność była w tym miejscu zbyt słaba.

fot. Adam Lampart, UM Rzeszowa

Dodatkowo wybudowano także chodnik na odcinku od istniejącej ścieżki w Parku Niezapominajki w kierunku skrzyżowania z ul. Pleśniarowicza. Budowa już się zakończyła, obecnie trwają prace porządkowe. W najbliższym czasie przeprowadzony zostanie odbiór, po którym inwestycja zostanie udostępniona mieszkańcom. Koszt tego zadania to ponad 1,7 mln zł.

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. rzeszow112.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.