W czwartek, 16 listopada w Podkarpackim Urzędzie Wojewódzkim odbyła się uroczysta zbiórka z okazji Narodowego Święta Niepodległości. W uroczystości uczestniczyli funkcjonariusze oraz pracownicy cywilni Państwowej Straży Pożarnej oraz druhny i druhowie z Ochotniczych Straży Pożarnych woj. podkarpackiego.
Z okazji święta ponad 100 strażaków otrzymało odznaczenia oraz awanse na wyższe stopnie służbowe. Była to okazja, aby podziękować im za codzienną ofiarną służbę, co w inauguracyjnym przemówieniu podkreślił podkarpacki komendant wojewódzki PSP nadbryg. Andrzej Babiec.

- Dziękuję wam za codzienną walkę z ogniem i za całe, jakże ogromne spektrum innych działań, mających na celu ochronę życia, zdrowia, mienia i środowiska - powiedział nadbryg. Babiec - Cieszymy się, że sympatia i zaufanie społeczne do strażaków utrzymuje się na wysokim poziomie. Jest to dowód zauważania naszego codziennego wysiłku oraz trudu tej służby.

Odznaczenia i awanse dla podkarpackich strażaków

W trakcie uroczystości nadbryg. Andrzej Babiec podziękował także dowódcom i kierownikom służb mundurowych za codzienną współpracę z jednostkami ochrony przeciwpożarowej.

- Jesteśmy wdzięczni za waszą nieustanną gotowość do pomocy i współpracy - powiedział nadbryg. Babiec - Wasze poświęcenie i profesjonalizm są nieocenione. Dziękujemy za wspólne ćwiczenia, które wzmacniają naszą zdolność do skutecznej interwencji. Razem zapewniamy społeczeństwu bezpieczeństwo. Jesteśmy zaszczyceni, że możemy współpracować z takimi profesjonalistami.

W uznaniu długoletniej działalności, która w sposób szczególny przyczyniła się do rozwoju i umacniania ochrony przeciwpożarowej Brązowymi Odznakami "Zasłużony dla Ochrony Przeciwpożarowej" odznaczeni zostali dowódca 21 Brygady Strzelców Podhalańskich gen. bryg. Tadeusz Nastarowicz, komendant wojewódzki Policji w Rzeszowie nadinspektor Dariusz Matusiak, komendant Bieszczadzkiego Oddziału Straży Granicznej gen. bryg. SG Andrzej Popko, dyrektor Okręgowego Inspektoratu Służby Więziennej w Rzeszowie płk Krzysztof Kulczycki oraz dyrektor Izby Administracji Skarbowej w Rzeszowie Witold Mrozek. Odznaczony został także pilot Straży Granicznej mjr SG Cezary Kolibek.

Odznaczenia i awanse dla podkarpackich strażaków

Apel swoją obecnością uświetnili wicewojewoda podkarpacki Jolanta Sawicka, podkarpacki komendant wojewódzki PSP nadbryg. Andrzej Babiec wraz z zastępcami st. bryg. Andrzejem Marczenią, st. bryg. Danielem Dryniakiem, st. bryg. Januszem Jabłońskim oraz komendanci miejscy i powiatowi PSP woj. podkarpackiego.

Zobacz zdjęcia


Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. rzeszow112.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.