Rodzicu, sprawdź czy złożyłeś wniosek o świadczenie "Dobry Start". Jeśli nie - to ostatni dzwonek na otrzymanie pieniędzy na wyprawkę szkolną.
ZUS wypłacił ponad 1 mld 357 mln zł w ramach wyprawki szkolnej. W województwie podkarpackim ponad 170 tys. świadczeń na kwotę przekraczającą 74 mln zł. Osoby, które jeszcze nie złożyły wniosku o świadczenie 300 plus, mają czas tylko do końca listopada.

- Większość rodziców i opiekunów nie tylko złożyło wnioski o świadczenie "Dobry Start", ale też otrzymało pieniądze na swoje rachunki bankowe. Natomiast, jeśli nie jesteśmy pewni, czy faktycznie w tym roku przesyłaliśmy elektroniczny dokument do ZUS o to świadczenie, warto to sprawdzić. Wystarczy wejść na swój profil na PUE ZUS i w zakładce "Dobry Start" sprawdzić listę obsłużonych wniosków. Jeśli znajduje się tam wniosek na rok szkolny 2023/2024 i ma on status "obsłużony", to znaczy, że skorzystaliśmy ze świadczenia. Jeśli natomiast nie ma tam takiej pozycji, to najwyższa pora go wysłać, by otrzymać pieniądze na dziecko - podpowiada Wojciech Dyląg, regionalny rzecznik prasowy ZUS w województwie podkarpackim.

Świadczenie z programu "Dobry Start" przysługuje raz w roku na uczniów do 20. roku życia, a jeśli mają orzeczoną niepełnosprawność to do ukończenia 24. roku życia. 300 zł nie przysługuje na dzieci uczące się w zerówkach, ani dla studentów, nawet jeśli są w wieku uprawniającym do świadczenia. Wnioski o świadczenie 300 plus można złożyć wyłącznie online przez aplikację mZUS, Platformę Usług Elektronicznych ZUS, bankowość elektroniczną, czy portal Emp@tia.

- Jeśli ktoś złoży wniosek w listopadzie, to musi się liczyć z tym, że pieniądze może otrzymać nawet w przyszłym roku. ZUS wypłaca świadczenie w ciągu dwóch miesięcy od dnia złożenia wniosku wraz z dokumentami - dodaje rzecznik.

  • Podkarpackie - 74 114 700,00 zł

  • Powiat rzeszowski - 6 869 250,00 zł

  • Rzeszów - 7 170 900,00 zł


Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. rzeszow112.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.