Blisko 90-letnia kobieta zginęła w pożarze drewnianego domu w miejscowości Manasterz w powiecie przeworskim.
Informację o pożarze strażacy otrzymali dziś (27.11) około 4:30 nad ranem.

- Strażacy wynieśli z płonącego domu kobietę, niestety nie udało się uratować jej życia. Pożar gasiło 5 zastępów straży pożarnych z powiatu przeworskiego. Przyczyny pojawienia się ognia nie są znane, zostaną ustalone - relacjonuje bryg. Marcin Betleja, rzecznik prasowy Podkarpackiego Komendanta Wojewódzkiego Państwowej Straży Pożarnej.

KP PSP w Przeworsku

W tym roku podkarpaccy strażacy wyjeżdżali już do blisko 1160 pożarów w domach i w mieszkaniach. 16 osób zginęło w ogniu, a 74 zostały ranne.

- Najczęstszymi przyczynami tego typu pożarów jest nieostrożność osób dorosłych podczas rozpalania ognia w urządzeniach służących do ogrzewania domów i mieszkań, pożary sadz w kominach oraz niesprawne urządzenia służące do ogrzewania domów i mieszkań. Prosimy o ostrożność, rozwagę. Zaprośmy kominiarza, by sprawdził przewody kominowe, wyczyścił je z sadz. Sprawdźmy urządzenia, które będą nam przez całą zimę służyć do ogrzewania naszych domów - apeluje bryg. Marcin Betleja.

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. rzeszow112.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.