Mężczyzna zginął w pożarze drewnianego domu w Szówsku, niedaleko Jarosławia. Z ogniem walczyło 6 zastępów straży pożarnych.
Pożar został zgłoszony dziś (6 grudnia) tuż przed godziną 5 rano.

Jak informuje bryg. Marcin Betleja, rzecznik prasowy Podkarpackiego Komendanta Wojewódzkiego Państwowej Straży Pożarnej na miejsce zadysponowano 6 zastępów straży pożarnych z powiatu jarosławskiego.

- W momencie, gdy na miejsce przyjechali strażacy, ogniem objęty był cały drewniany dom. Po przygaszeniu ognia w pogorzelisko strażacy odnaleźli ciało mężczyzny. Przyczyny pojawienia się ognia nie są znane, zostaną ustalone - informuje bryg. Marcin Betleja.

Od początku października, czyli od początku umownej daty zimowego sezonu grzewczego podkarpaccy strażacy wyjeżdżali już do ponad 230 pożarów w domach i mieszkaniach. 6 osób zginęło, a 15 trafiło do szpitali.

- Najczęstszymi przyczynami wybuchu pożaru w domu bądź w mieszkaniu jest nieumiejętne rozpalanie ognia w urządzeniach grzewczych, niesprawne urządzenia grzewcze, pęknięte przewody kominowe oraz kominy zanieczyszczone sadzami. Apelujemy o zainstalowanie czujek dymu. Jest to urządzenie, które zaalarmuje nas już w początkowej fazie powstania pożaru, co pozwoli nam uratować zdrowie i życie - dodaje bryg. Marcin Betleja.

Zobacz zdjęcia


Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. rzeszow112.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.