Jeszcze w tym tygodniu poznamy decyzję wojewody ws. lokalizacji szpitala polowego na Podkarpaciu. W grę wchodzą dwie lokalizacje.
- Do końca tygodnia zapadnie decyzja ws. gdzie na Podkarpaciu powstanie szpital polowy - tak mówiła na dzisiejszej konferencji prasowej wojewoda Ewa Leniart.

Zgodnie z nowymi wytycznymi Ministerstwa Zdrowia taki obiekt ma powstać w każdym województwie. Jedno takie miejsce w Polsce już powstało - na Stadionie Narodowym.

Według słów rzecznika wojewody podkarpackiego taki obiekt musi m.in. dogodny i szybki dojazd z każdej części województwa. Według nieoficjalnych informacji, w naszym regionie brana jest pod uwagę G2A Arena w Jasionce.

Krytyczna sytuacja w województwie

Jeszcze w zeszłym tygodniu Ewa Lenaiart zapewniała, aktualna sytuacje epidemiczna w województwie nie stwarza potrzeby na stworzenie takiego miejsca. Jednak ostanie rekordy zakażeń diametralnie zmieniły ten pogląd.

- Nieustannie analizujemy sytuację epidemiczną w naszym województwie. Cieszę się, że liczba zakażeń utrzymuje się cały czas na podobnym poziomie - mówiła wojewoda.

Podczas konferencji Ewa Leniart przekazała również informacje na temat sytuacji w podkarpackich szpitalach w związku z koronawirusem. Według jej słów na Podkarpaciu jest 1106 łóżek covidowych, z czego zajętych jest 707. Gorzej jest jednak z respiratorami. Tych jest wolnych zaledwie 7.

Więcej o aktualnej sytuacji epidemicznej na Podkarpaciu przeczytacie państwo tutaj: Koronawirus. Ponad 16 tys. zakażeń w Polsce