Od poniedziałku, przy hali widowiskowo-sportowej na Podpromiu, uruchomiony zostanie stały punkt kontroli autokarów.
Od poniedziałku, 29 stycznia do 9 lutego, dzieci i młodzież z naszego województwa rozpoczynają zimowe ferie. W trosce o bezpieczeństwo osób wybierających się na zorganizowane wyjazdy, rzeszowscy policjanci jak co roku, uruchomią stały punkt kontroli autokarów. Autokary można sprawdzać już od 29 stycznia.

Jak w poprzednich latach, stałym miejscem kontroli będzie parking przy hali widowiskowo-sportowej przy ul. Podpromie w Rzeszowie. Kontrole prowadzone będą w dni robocze (od poniedziałku do piątku), w godzinach od 6 do 9. Punkt kontroli będzie działał do piątku 9 lutego.

Każdy organizator wyjazdu może liczyć na sprawdzenie autobusu przez dyżurujących policjantów. Sprawdzeniu podlegać będzie między innymi: trzeźwość kierowców, stan techniczny pojazdu, czas pracy kierowców, wyposażenie autobusów, a także właściwy załadunek bagażu. Policjanci zwrócą kierowcom autobusów uwagę na odpowiedni dobór miejsc postoju w czasie podróży, dostosowanie prędkości jazdy do warunków panujących na drodze. Fakt przeprowadzonej kontroli potwierdzony zostanie protokołem kontroli, którego kopią będzie dysponował kierowca.

Policjanci apelują również, aby w godzinach, kiedy czynny będzie stały punkt kontroli, właśnie tam przeprowadzać niezbędne kontrole.

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. rzeszow112.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.