Konkursy na wykonanie dwóch zadań ogłosiło miasto za pośrednictwem Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Rzeszowie. Chodzi o pomoc osobom z niepełnosprawnościami i ubogim rodzinom.
- Zlecamy organizacjom pozarządowym realizację zadań publicznych dotyczących pomocy społecznej. To dwa otwarte konkursy, których głównym celem jest przeciwdziałanie marginalizacji i wykluczeniu społecznemu. W bezpośredni sposób są skupione wokół dwóch narażonych na to grup: osób z niepełnosprawnościami oraz rodzin ubogich - tłumaczy Irena Marszałek-Czekierda, dyrektor Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Rzeszowie.

Podkreśla, że chętne organizacje mają czas na złożenie swoich ofert do 19 lutego 2024 roku i oba zadania skierowane są wyłącznie do mieszkańców Rzeszowa.

Rzeszów przeciwko wykluczeniu i marginalizacjiPierwsze z zadań dotyczy wspierania aktywności osób z niepełnosprawnością i przeciwdziałania ich wykluczeniu społecznemu. Trzeba będzie zorganizować i poprowadzić zajęcia, grupy wsparcia, szkolenia, a także wyjazdy integracyjne, rehabilitacyjne czy rekreacyjne.

Drugie zadanie dotyczy wspomagania funkcjonowania i integracji rodzin ubogich, niewydolnych wychowawczo i patologicznych. Zwycięskie stowarzyszenie będzie musiało zorganizować spotkania okolicznościowe, w tym imprezy i spotkania, na których uczestnicy będą mogli spędzić czas w przyjaznych warunkach.

W przypadku obu zadań najważniejsza jest integracja grup z innymi mieszkańcami Rzeszowa. Na zadanie nr 1 miasto przeznacza 130 tys. złotych, a na zadanie nr 2 prawie 65 tys. zł. Wartość wnioskowanej dotacji na jedno zadanie nie może przekroczyć dla jednej organizacji 50 tys. złotych. Każda oferta przewyższająca tę kwotę zostanie odrzucona. To jednak nie wszystko. Szczegóły obu zadań można znaleźć TUTAJ: Otwarty konkurs ofert na wsparcie realizacji zadań z zakresu pomocy społecznej w 2024 r.

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. rzeszow112.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.