Dziesięć zarzutów postawiła Prokuratura Okręgowa w Lublinie Lucynie P. Dotyczą one między innymi przywłaszczenia znacznej sumy pieniędzy i składania fałszywych oświadczeń.
Lucyna P. w latach 2018-2020 była wicewojewodą podkarpacką, a później sprawowała też funkcję wiceprezesa zarządu PGNiG Technologie w Krośnie. Była też wcześniej dyrektorką biura poselskiego posła Marka Kuchcińskiego i radną Rady Miasta Przemyśla.

Prokurator Agnieszka Kępka, rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Lublinie poinformowała, że 59-letnia Lucyna P. usłyszała dziesięć zarzutów, a najpoważniejszy z nich dotyczy przywłaszczenia 700 tysięcy złotych.

Sprawa dotyczy lat 2014-2020 kiedy to kobieta pełniła funkcję prezesa stowarzyszenia i dyrektora przedszkola w Przemyślu. Z ustaleń prokuratury wynika, że jako osoba upoważniona do dysponowania środkami pieniężnymi, przywłaszczyła i rozdysponowała blisko 700 tys. zł na cele niezwiązane z działalnością placówki. Inne zarzuty to między innymi składanie nierzetelnych dokumentów przy wnioskach o dofinansowanie oraz składanie fałszywych świadczeń majątkowych.

- Lucyna P. nie przyznała się do postawionych zarzutów i złożyła w prokuraturze wyjaśnienia. Wobec kobiety zastosowano poręczenie majątkowe w kwocie 30 tys. zł, dozór policji i zakaz kontaktowania się z świadkami - poinformowała prokurator Agnieszka Kępka.Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. rzeszow112.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.