Krośnieńska policja potwierdza informacje o nietrzeźwym członku załogi karetki pogotowia. Jest też pierwsza decyzja dyrektor krośnieńskiego pogotowia.
Wczoraj (4 lutego) przed południem zespół ratownictwa medycznego Samodzielnego Publicznego Pogotowia Ratunkowego w Krośnie został wezwany do udzielenia pomocy medycznej na terenie Krosna.

Podkomisarz Paweł Buczyński z Komendy Miejskiej Policji w Krośnie potwierdził, że po godz. 10, dyżurny krośnieńskiej komendy został zaalarmowany o prawdopodobnie nietrzeźwym członku zespołu karetki pogotowia.

- Badanie stanu trzeźwości 47-letniego mężczyzny wykazało u niego około 2 promile alkoholu. Prowadzone postępowanie pozwoli wyjaśnić szczegółowe okoliczności tego zdarzenia - poinformował podkom. Paweł Buczyński.

O komentarz do zaistniałego zdarzenia poprosiliśmy dyrektor krośnieńskiego Pogotowia Ratunkowego. Opublikujemy go niezwłocznie po otrzymaniu.

[AKTUALIZACJA]


Joanna Bukowczyk, dyrektor Samodzielnego Publicznego Pogotowia Ratunkowego w Krośnie poinformowała, że w związku z zaistniałą sytuacją zostało wdrożone wewnętrzne postępowanie wyjaśniające.

- Do czasu wyjaśnienia, nie chcielibyśmy informować o szczegółach. Jest to na pewno sytuacja, która nie powinna się zdarzyć. Dzisiaj mogę powiedzieć, że lekarz, który w dniu wczorajszym wykonywał medyczne czynności ratunkowe został odsunięty od wykonywania obowiązków służbowych i jednocześnie z dniem dzisiejszym zostanie zakończona z nim współpraca w trybie natychmiastowym - powiedziała nam dyrektor Joanna Bukowczyk.Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. rzeszow112.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.