Blisko 1000 l nielegalnego alkoholu przechwycili funkcjonariusze Służby Celno- Skarbowej z podkarpackiej KAS na jednej z prywatnych posesji w powiecie rzeszowskim. Podczas akcji zabezpieczono także aparaturę oraz materiały służące do nielegalnej produkcji alkoholu.
Funkcjonariusze Służby Celno-Skarbowej z Podkarpackiego Urzędu Celno-Skarbowego w Przemyślu ustalili, że na jednej z posesji w powiecie rzeszowskim, produkowany jest nielegalny alkohol.

Podczas przeszukania domu i innych obiektów znajdujących się na posesji funkcjonariusze znaleźli blisko 1000 l alkoholu bez polskich znaków akcyzy oraz aparaturę i akcesoria niezbędne do jego produkcji. W trakcie działań zabezpieczono także gotówkę: ponad 16 tys. złotych i blisko 1,9 tys. euro.

Bimbrownia w powiecie rzeszowskim

Zabezpieczony płyn został zbadany w laboratorium celno-skarbowym w Przemyślu. Przeprowadzone analizy wykazały w nim obecność alkoholu etylowego i substancji stosowanych jako konserwanty lub składniki barwników.

Bimbrownia w powiecie rzeszowskim

Wprowadzenie do nielegalnego obrotu wykrytych wyrobów akcyzowych naraziłyby budżet państwa na straty ponad 30 tys. z tytułu podatku akcyzowego.

Dalsze postępowanie prowadzi Podkarpacki Urząd Celno-Skarbowy w Przemyślu.

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. rzeszow112.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.