W tym roku w Rzeszowie kontynuowany jest program mający na celu zachęcanie kobiet do wykonywania badań profilaktycznych w kierunku raka piersi.
W ogłoszonym przez Wydział Polityki Społecznej Urzędu Miasta Rzeszowa konkursie na realizację "Programu wczesnego wykrywania raka piersi wśród mieszkanek Miasta Rzeszowa na lata 2021-2025" wybrana została oferta Samodzielnego Publicznego Zespołu Opieki Zdrowotnej Nr 1 w Rzeszowie. Na realizację tego programu w budżecie miasta zarezerwowane jest blisko 50 tys. zł.

Głównym celem programu jest zachęcenie do badań profilaktycznych w kierunku raka piersi mieszkanek Rzeszowa w wieku 40-49 lat oraz 70+. Ma on także skutkować zwiększeniem poziomu wiedzy w zakresie profilaktyki raka piersi wśród rzeszowianek. Wspomniane grupy wiekowe kobiet zapraszanych do programu finansowanego z budżetu Rzeszowa stanowią uzupełnienie programu Ministerstwa Zdrowia - "Profilaktyka raka piersi", który obejmuje kobiety w przedziale wiekowym 50 - 69 lat.

Ponadto w ramach programu będą prowadzone m.in. także zajęcia edukacyjne kierowane do dziewcząt z ostatnich klas szkół średnich. Obejmą one tematykę czynników ryzyka, metod profilaktyki pierwotnej i wtórnej nowotworu piersi, wczesnego rozpoznawania oznak mogących świadczyć o rozwijającej się chorobie nowotworowej, a także instruktażu samobadania piersi.

Program jest skierowany do kobiet zamieszkałych i zameldowanych na terenie Rzeszowa. Jego szczegóły są dostępne na stronie internetowej: Program wczesnego wykrywania raka piersi wśród mieszkanek Miasta Rzeszowa na lata 2021-2025
Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. rzeszow112.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.