Trwa budowa drogi, która połączy ulice Wołyńską i Słoneczny Stok. Inwestycja będzie gotowa jesienią tego roku.
Osiedle im. Franciszka Kotuli jest jednym z najszybciej rozwijających się w Rzeszowie. Rosnąca liczba mieszkańców przekłada się na coraz większe natężenie ruchu w tym rejonie.

- Dlatego też niezbędne są kolejne połączenia. Jednym z nich jest droga, która połączy ul. Wołyńską z ul. Słoneczny Stok - mówi Konrad Fijołek, prezydent Rzeszowa.

fot. Grzegorz Bukała, UM Rzeszowa

Prace rozpoczęły się w jesienią ubiegłego roku. W pierwszej kolejności zostały przeprowadzone niezbędne prace przygotowawcze - odhumusowanie terenu, geodezyjne wytyczenie pasa drogowego oraz badania archeologiczne.

fot. Grzegorz Bukała, UM Rzeszowa

Wykonawca inwestycji - firma Strabag przebudował już m.in. gazociągi a na początkowym odcinku Wołyńskiej wybudował kanalizację deszczową. Prace przy budowie kolejnego odcinka tej kanalizacji na ul. Słoneczny Stok już trwają a niedługo rozpoczną się na kolejnym odcinku Wołyńskiej.

fot. Grzegorz Bukała, UM Rzeszowa

Trwają także roboty ziemne przygotowujące warstwy konstrukcyjne drogi. Będzie ona miała w sumie ok. 700 metrów długości i siedem metrów szerokości. Powstaną przy niej chodniki, ścieżki rowerowe, wybudowane zostanie oświetlenie. Częścią prac będzie także budowa zbiornika retencyjnego w rejonie ul. Potokowej. Zadanie będzie kosztować ponad 14,5 mln zł.

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. rzeszow112.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.