Dzięki tej inwestycji uczniowie Zespołu Szkół Elektronicznych w Rzeszowie będą mogli korzystać m.in. z nowych pracowni technicznych oraz językowych.
W Rzeszowie obecnie trwają dwie duże inwestycje związane z rozbudowa szkół. Pierwsza z nich to budowa nowej hali sportowej I Liceum Ogólnokształcącego. Druga to rozbudowa Szkoły Podstawowej nr 13 i przedszkola na osiedlu Staromieście. Tam powstaje nowy budynek, w którym znajdą się m.in. hala sportowa, sale dla przedszkolaków, szatnia, jadalnia, świetlica. Oba te zadania zostaną zakończone w tym roku. Ich łączna wartość to ponad 28,5 mln zł.

Przygotowana jest już kolejna inwestycja związana z edukacją - rozbudowa Zespołu Szkół Elektronicznych przy ul. Hetmańskiej. Przetarg, w którym wybrany zostanie wykonawca prac, został już ogłoszony. Zakres tego zadania będzie duży. Obejmie w pierwszej kolejności rozbiórka istniejących warsztatów przylegających do szkolnego budynku i rozbiórka żelbetowego ogrodzenia, znajdującego się po stronie południowej działki. Kolejnym etapem będzie rozbudowa i przebudowa budynku szkoły. W jego nowej części będzie miejsce m.in. dla sześciu pracowni technicznych, dwóch pracowni językowych i trzech pracowni do nauki przedmiotów ogólnokształcących.

Inwestycja obejmie także przebudowę infrastruktury technicznej, budowę przyłącza kanalizacji sanitarnej, kanalizacji deszczowej, energii elektrycznej i zagospodarowanie terenu. Ponadto powstanie nowa część ogrodzenia, zamontowana zostanie także instalacja fotowoltaiczna o mocy minimum 39,6kW. Prace obejmą także termomodernizację budynku, wymianę części stolarki, malowanie obiektu oraz remont wejścia głównego.

Oferty w przetargu można składać do 27 lutego. Wybór wykonawcy nastąpi prawdopodobnie na przełomie zimy i wiosny tego roku. Inwestycja ma być zrealizowana w ciągu 16 miesięcy od daty podpisania umowy z wykonawcą.

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. rzeszow112.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.