Fińska federacja wysłała zgłoszenia. Max Koivula i Heikki Huusko z nominacjami na Texom European Individual Ice Speedway Championship.
Koivula po raz pierwszy zaprezentował się kibicom w Polsce w sezonie 2021. Jeździł w europejskim czempionacie w Tomaszowie Mazowieckim, zajmując dalekie piętnaste miejsce. Ale już rok temu w Sanoku pokazał się z jak najlepszej strony, zajmując ostatecznie wysokie, 6. miejsce w klasyfikacji generalnej.

- Wynik z poprzedniego sezonu był taki, jakiego od siebie wymagałem. Odpowiadał moim ówczesnym możliwościom. Bardzo dobrze wspominam zawody w Sanoku, jak i ich organizację. Nie można było na nic narzekać. Na co liczę w tym roku? Oczywiście, że na podium. Mam dużą motywację, by tego dokonać - zdradza Max Koivula, który przywdzieje plastron z numerem 14.

O Koivuli możemy mówić, że jest doświadczonym zawodnikiem, jeśli chodzi o starty na torach w naszym kraju. Inaczej jest w przypadku drugiego z powołanych Finów - Heikkiego Huusko. Zawodnik swój pierwszy motocykl do ice speedwaya kupił w... 2021 roku. Mimo, że starty zaczął późno, może się pochwalić sporymi sukcesami. Jednym z nich jest awans do tegorocznego cyklu Grand Prix. Jak sam przyznaje, mimo niewielkiego doświadczenia, rywalizacji z największymi gwiazdami ice speedwaya się nie boi.

- Do tej pory ścigałem się tylko w Finlandii i Szwecji, więc starty w Mistrzostwach Europy i następnie Mistrzostwach Świata będą dla mnie czymś zupełnie nowym. Zdecydowanie mam trochę mniej doświadczenia niż niektórzy moi rywale, ale jestem całkiem zadowolony z szybkości, jaką udało mi się do tej pory osiągnąć. Treningi mogłem rozpocząć już pod koniec października, co pozwoliło mi dojść do formy na najważniejsze imprezy tego sezonu. Zdradzę również, że na ten sezon kupiłem nowy motocykl, który jest bardzo szybki. Cieszę się, że będę miał okazję pokazać się w Polsce, dokąd zawitam po raz pierwszy - powiedział Heikki Huusko, który w Sanoku pojedzie z numerem 3 na plastronie.

Europejski czempionat odbędzie się w Polsce już po raz piąty z rzędu. Formuła rywalizacji pozostaje niezmieniona. Każdego dnia przewiduje po 20 wyścigów w fazie zasadniczej, po której dwóch najskuteczniejszych zawodników znajdzie od razu miejsce w biegu finałowym. O pozostałe dwa walka toczyć się będzie w barażu, do którego staną żużlowcy z miejsc 3-6 po fazie zasadniczej. Podkreślmy raz jeszcze, że suma punktów wywalczona w dwóch turniejach wyłoni ostateczną klasyfikację, a tym samym tegorocznych medalistów.

Ceny biletów na dwa dni


Trwa sprzedaż biletów na wydarzenie w Sanoku. Przygotowano pakiety biletowe na dwa dni z ice speedwayem na torze "Błonie", można też zaopatrzyć się w wejściówki osobno na każdy dzień. Ceny są identyczne jak przed rokiem. Sprzedaż prowadzona jest online - na stronie EUROPEAN INDIVIDUAL ICE SPEEDWAY CHAMPIONSHIP - SANOK 2024 oraz w serwisie ebilet.pl.

VIP (w cenie: miejsce parkingowe, wysokiej klasy catering, zestaw upominków, miejsce z najlepszą widocznością na trybunie, program zawodów):
 • 599 zł - normalny

 • 349 zł - ulgowy - osoby do 18 roku życia

Trybuna
 • 99 zł - normalny

 • 79 zł - ulgowy (dzieci i młodzież od 7 do 18 roku życia; emeryci i renciści)

Korona Stadionu:
 • 79 zł - normalny

 • 59 zł - ulgowy (dzieci i młodzież od 7 do 18 roku życia; emeryci i renciści)

Bilety na jeden dzień (sobota lub niedziela)VIP (w cenie: miejsce parkingowe, wysokiej klasy catering, zestaw upominków, miejsce z najlepszą widocznością na trybunie, program zawodów):
 • 349 zł - normalny

 • 199 zł - ulgowy - osoby do 18 roku życia

Trybuna:
 • 59 zł - normalny

 • 49 zł - ulgowy (dzieci i młodzież od 7 do 18 roku życia; emeryci i renciści)

Korona Stadionu:
 • 49 zł - normalny

 • 39 zł - ulgowy (dzieci i młodzież od 7 do 18 roku życia; emeryci i renciści)

Bilety dla osób niepełnosprawnych: Organizatorzy przygotowali pulę bezpłatnych wejściówek dla kibiców z niepełnosprawnościami. Chętne osoby prosimy o zgłoszenia do 15 lutego - pod adresem mailowym: events@speedwayevents.pl, wpisując w temacie wiadomości "Bilet Ice Speedway". Warunkiem otrzymania bezpłatnej wejściówki będzie wysłanie kopii dokumentu, świadczącego o znacznym stopniu niepełnosprawności. Bezpłatny wstęp należy się zarówno osobie z niepełnosprawnością jak i jej opiekunowi. Liczba miejsc ograniczona!

Dzieci do lat 6 - wstęp bezpłatny z pełnoletnim opiekunem

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. rzeszow112.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.