Małgorzata Jarosińska-Jedynak, wiceprezes portu lotniczego Rzeszów- Jasionka, została nagrodzona Orłem "Wprost" 2024.
- Jest mi niezmiernie miło, bo przez ostatnie dwa lata miałam okazję być na gali "Wprost" w charakterze osoby, która te nagrody wręczała. Województwo Podkarpackie rozwija się w sposób zrównoważony i ten ,,Orzeł" z ,,Biało-Czerwoną" potwierdza fakt, że można rozwijać innowację, że można mieć udział w rozwijaniu przedsiębiorstw. Jest to ogromne wyróżnienie za pracę na rzecz przedsiębiorców i samorządów, a to oni pełnią jakże ważną rolę tworzeniu silnej i stabilnej gospodarki - powiedziała podczas gali w Rzeszowie Małgorzata Jarosińska-Jedynak, która od ponad 20 lat zajmuje się wdrażaniem funduszy europejskich na różnych poziomach, od samorządu gminnego aż do administracji państwowej.

Dzięki jej działaniom podkarpaccy przedsiębiorcy z sukcesem mogli realizować swoje najśmielsze innowacyjne projekty współfinansowane ze środków Unii Europejskiej w ramach programu regionalnego oraz programów krajowych.

Podczas gali w Rzeszowie nagradzano osoby i instytucje, którzy odnosząc w swych dziedzinach sukcesy, mają wpływ na kształtowanie potencjału swych firm, społeczności, uczelni, instytucji, organizacji, a jednocześnie całych regionów. Są to przedsiębiorcy, samorządowcy, przedstawiciele świata nauki, działacze społeczni, osobowości regionów. Jednym z wręczających nagrody był marszałek województwa Władysław Ortyl.

Statuetki Orła "Wprost" 2024 w województwie podkarpackim przyznano otrzymali: jako samorządowiec - wójt Gminy Lubenia Adam Skoczylas, osobowość - Grzegorz Maliwiecki, dyrygent młodzieżowej orkiestry Avanti, przedsiębiorstwo - Stowarzyszenie Podkarpacka Dolina Wodorowa, nauka - prof. dr hab. Jan Draus, działalność naukowa - Podkarpacie Centrum Nauki ,,Łukasiewicz", kultura - dr Anna Czenczek, dyrektor Centrum Sztuki Wokalnej w Rzeszowie, sport - Maciej Domański, piłkarz PGE FKS Stali Mielec, sztuka - Żaneta Trzyna-Kawalec, deweloper - HEGRA Deweloper.

Warto przypomnieć, że rok temu orła specjalnego dostał marszałek Władysław Ortyl, a Adam Hamryszczak, prezes portu lotniczego Rzeszów-Jasionka, został nagrodzony w kategorii osobowość regionu.

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. rzeszow112.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.