Rząd polski wprowadza nowe restrykcje do walki z koronawirusem. Od soboty zostają zamknięte m.in. galerie handlowe, kina, teatry i inne placówki kulturalne.
W Polsce każdego dnia odnotowuje się nowe rekordy zakażeń koronawirusem. Tylko dzisiaj wykryto prawie 25 tys. nowych przypadków. Więcej o tej sprawie przeczytacie państwo tutaj: Koronawirus na Podkarpaciu: [4.11.2020]

W związku z tym rząd polski wprowadza do walki z koronawirusem. Nowe restrykcje zaczną obowiązywać już od najbliższej soboty.

Koronawirus - nowe obostrzenia

Nowe restrykcje obejmą m.in. szkoły podstawowe. Od przyszłej soboty zostaną zamknięte także klasy 1-3, a dzieci przejdą na nauczanie zdalne.Zostają zamknięte także wszystkie placówki kulturalne - kina, teatry i muzea. Nowe ograniczenia dotkną także galerii handlowych. Od soboty do 29 listopada będą mogły w nich działać tylko wybrane sklepy - m.in. drogerie, apteki i sklepy spożywcze. Pozostałe mają pozostać zamknięte.

Nowe restrykcje dotyczą również kościołów. Do 29 listopada będzie mogła w nich przebywać 1 osoba na 15 metrów kwadratowych.

Premier poinformował też o podniesieniu progów bezpieczeństwa dla handlu. - W mniejszych sklepach - poniżej 100 metrów kwadratowych będzie mogła przebywać tylko jedna osoba na 10 metrów kwadratowych, a w większych pozostaje do 15 osób - poinformował Morawiecki.Szef rządu wystosował także apel do protestujących o zaprzestanie zgromadzeń.