Najbliższe trzy miesiące spędzi w areszcie tymczasowym 19-letni mieszkaniec Rzeszowa, któremu prokurator postawił zarzut posiadania znacznej ilości narkotyków.
Policjanci z wydziału kryminalnego uzyskali informacje, że jeden z mieszkańców Rzeszowa, może posiadać substancje zabronione. Funkcjonariusze ustalili jego rysopis i miejsce zamieszkania. Aby potwierdzić tę informacje, pojechali pod ustalony adres.

Tam zauważyli audi, w którym przebywały dwie osoby. Po chwili z bloku wyszedł mężczyzna, który odpowiadał rysopisowi jakim dysponowali i podszedł do auta. Policjanci mieli niemal pewność, że mężczyzna, może posiadać przy sobie narkotyki, w związku z czym podjęli wobec nich interwencję.

Wylegitymowali zarówno jego, jak i osoby siedzące w samochodzie. Podczas wykonywanych czynności, kierujący pojazdem, 28-letni mieszkaniec Rzeszowa, podniósł z podłogi opakowanie po papierosach, w którym był susz roślinny. 28-latek został zatrzymany i przewieziony do komendy. Po przesłuchaniu został zwolniony do domu. Pasażer audi nie posiadał niczego zabronionego.

fot. KMP Rzeszów

Trzeci z mężczyzn wyjął z kieszeni bluzy młynek, w którym znajdował się susz roślinny. 19-latek oświadczył, że jest to marihuana, która należy do niego. Policjanci, wspólnie z mężczyzną udali się do miejsca jego zamieszkania. Tak ujawnili wagę elektroniczną i narkotyki.

Wstępne badania potwierdziły, że zabezpieczone substancje to ponad 270 gramów marihuany, ponad 160 gramów mefedronu, niewielkie ilości haszyszu i morfiny. Młody mężczyzna posiadał także 74 tabletki MDMA. Łącznie, to blisko pół kilograma niedozwolonych substancji. Mieszkaniec Rzeszowa zastał zatrzymany i trafił do policyjnego aresztu.

Zebraniem pełnego materiału dowodowego w tej sprawie zajęli się policjanci z Wydziału Dochodzeniowo-Śledczego rzeszowskiej komendy. Akta sprawy przekazali do Prokuratury Rejonowej dla miasta Rzeszów. Prokurator wszczął w tej sprawie śledztwo. Przesłuchał 19-latka i przedstawił mu zarzut posiadania znacznych ilości substancji zabronionych oraz osiągnięcia korzyści majątkowej z ich sprzedaży.

fot. KMP Rzeszów

W czwartek 29 lutego, na wniosek prokuratora, Sąd Rejonowy w Rzeszowie zastosował wobec podejrzanego areszt tymczasowy na okres 3 miesięcy.

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. rzeszow112.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.