W tym roku rzeszowska Noc Muzeów odbędzie się w zupełnie innym formacie, a mianowicie... Wirtualnie. Zmiany są wywołane szalejącą pandemią koronawirusa w naszym kraju oraz nowymi wytycznymi Rządu.
W oficjalnym komunikacie odnoście wydarzenia możemy przeczytać:

Serdecznie zapraszamy na WIRTUALNĄ NOC MUZEÓW. W tym roku nie udało się zorganizować tradycyjnego, nocnego zwiedzania rzeszowskich muzeów. Bardzo nad tym ubolewamy, ponieważ Noc Muzeów to jedno z naszych ulubionych wydarzeń. Spotkania ze zwiedzającymi są dla nas bardzo ważne, jednakże tym razem musimy zadbać przede wszystkim o bezpieczeństwo Państwa i naszych pracowników. Postanowiliśmy jednak nie odpuszczać i przygotowaliśmy nietypową, bo wirtualną odsłonę nocy muzeów. Zapraszamy 14 listopada 2020 od godz. 19.00 na nasze profile na portalach społecznościowych oraz na stronę http://nocmuzeow.muzeum.rzeszow.pl/

Program

Muzeum Okręgowe w Rzeszowie
19:45: Prezentacja wideo „Witkacy, pastele ze zbiorów Muzeum Okręgowego w Rzeszowie”
20:45: Prezentacja eksponatów poddanych konserwacji dzięki środkom pozyskanym ze sprzedaży biletów podczas Nocy Muzeów w 2019 roku.
21:00: Prezentacja wideo „Galeria Malarstwa Europejskiego, kolekcja Dąmbskich”

Muzeum Etnograficzne im. F. Kotuli w Rzeszowie
22:00 „Odchodzące ślady zatrzymać w pamięci” zapowiedź wystawy, prezentacja wideo wybranych eksponatów.

Muzeum Dobranocek w Rzeszowie
19:00 - Wirtualna prezentacja wystawy planszowej "Wyprawy z Krecikiem" w formie prezentacji na Facebooku
20:00 - Wirtualne oprowadzanie w formie filmu, również w języku migowym, po wystawie "Wyprawy z Krecikiem" na platformie YouTube oraz Facebook.
21:30 - Wirtualne zajęcia edukacyjne dla dzieci pt. "Poznaj z Krecikiem proces powstawania płótna" na platformie YouTube oraz Facebook.
22:30 - Prezentacja oryginalnej lalki filmowej Misia Uszatka, która w tym roku przeszła konserwację dzięki środkom pozyskanym ze sprzedaży biletów podczas Nocy Muzeów w 2019 roku. (Facebook, YouTube)

Noc muzeów w nowej formule
Plakat wydarzenia