Ciągle brakuje dużych przestrzeni dla teatrów tańca, czy dla nowoczesnego łączenia kultury i sztuki z rozrywką. Kandydaci do Rady Miasta KWW Konrada Fijołka Rozwój Rzeszowa mają pomysł na tereny kolejowe i halę wachlarzową.
- Na najbliższej sesji, za lekko ponad tydzień, Rada Miasta uchwali plan zagospodarowania przestrzennego na tereny położone przy dworcu , związane z terenami własności związku gminnego PKS, a więc tereny które chcemy przeznaczyć na zmodernizowania. Dworca PKS, terenów wokół dworca, ale też terenów dworca PKP aby je zintegrować i stworzyć centrum przesiadkowe. Chcemy też zagospodarować estetycznie tę część miasta - powiedział prezydent Konrad Fijołek

To jedno z ciekawszych miejsc w Rzeszowie i jeden z najbardziej cennych zabytków naszego miasta które ma ogromny, niewykorzystany potencjał. To wszystko jest też impulsem dla radnych miejskich i kandydatów na radnych w przyszłej kadencji, aby zaplanować konkretne działania na tym obszarze.

Pomysł nie jest nowy, dotąd nie było jednak możliwości jego realizacji. Pod długich rozmowach z właścicielem tego tereny PKP, pojawiły się możliwości działania.

- Wczoraj po raz kolejny spotkałem się z panią Dyrektor Wiolettą Szumilak, która odpowiada za tereny kolejowe, to dziedzictwo kolejowe które mamy na terenie miasta Rzeszowa. Potwierdziliśmy wolę przejęcia tych terenów przez miasto Rzeszów. I nie tylko tych, także zabytkowego budynku, który jest położony przy dworcu, po drugiej stronie dla mieszkańców miasta - powiedział Konrad Fijołek

Ten teren jest objęty już gotowym planem zagospodarowania przestrzennego, podjętym w 2020 roku. Plan ten zostanie zmodernizowany i zaktualizowany. Wydzielone zostaną tereny pod kulturę, gastronomię, rozrywkę.

- Z miejsca przeznaczonego tylko na dworzec to miejsce przeznaczymy na centrum kulturalne. To byłoby najlepsze rozwiązanie. Zabezpieczenie tych obiektów zabytkowych na miejsc dla sztuki dla mieszkańców. Liczymy, że Rada Miasta podejmie taką uchwałę - mówił radny miejski i kandydat do Rady Miasta, Bogusław Sak

Krystyna Rogozińska, przewodnicząca Rady Osiedla Tysiąclecia podkreślała, że starają się o to już wiele lat. - Logistycznie to miejsce będzie służyło nie tylko mieszkańcom tego osiedla ale i okolicznych osiedli. Będzie dobry dojazd i mam pewność że Rozwój Rzeszowa z Konradem Fijołkiem to przedsięwzięcie razem z nami zrealizuje - mówiła Krystyna Rogozińska.

Artystka, Dominika Kobiałka, która również kandyduje z KWW Rozwój Rzeszowa przypomniała koncert światowej gwiazdy Pati Yang, który dzięki pasjonatom rzeszowskim odbywał się właśnie tutaj i apelowała do mieszkańców. - Z tego miejsca chamiałabym prosić mieszkańców Rzeszowa, aby zaufali Konradowi Fijołkowi i dali mu szansę, aby pozwolił Wam to miejsce zagospodarować i proszę o Wasze oddolne inicjatywy. Wy jesteście naszym szefostwem, czekamy na Wasze propozycje - dodała Dominika Kobiałka

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. rzeszow112.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.