Prawie 200 osób wzięło udział w Dniu Azji/Asia Day, zorganizowanym przez Biuro Wsparcia Studentów Międzynarodowych Wyższej Szkoły Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie.
Spotkanie było okazją do bliższego poznania kilku azjatyckich krajów oraz ich niezwykle bogatego dziedzictwa kulturowego. - Bardzo się cieszę, że we WSIiZ studiują przedstawiciele tylu państw z kontynentu azjatyckiego, jestem pod wrażeniem Państwa wiedzy, aktywności i energii - mówił podczas wydarzenia Rektor WSIiZ, dr hab. Andrzej Rozmus, prof. WSIiZ.

- Dzień Azji zorganizowaliśmy po to, aby bliżej zapoznać studentów WSIiZ z kulturą Azji, i mam na myśli nie tylko tradycyjne stroje, pieśni, tańce i potrawy, ale także energię, nastrój i zapał mieszkańców tych krajów! Jak powiedział Pan Rektor, profesor Andrzej Rozmus, studentów z Azji na uczelnianych korytarzach zawsze widać i słychać. Podczas tego wieczoru było wiele oklasków i pozytywnych emocji. Pracownicy uczelnianego Lunch Baru przygotowali niesamowity pilaw, a nasze studentki zapewniły inne tradycyjne dania. Cieszę się, że aktywność naszych międzynarodowych studentów inspiruje wszystkich wokół - mówi Anastasiia Hlukhova, Konsultantka ds. studenckich z Biura Wsparcia Studentów Międzynarodowych WSIiZ, która prowadziła całe wydarzenie.

Studenci z Azji studiują we WSIiZ przede wszystkim na ścieżkach anglojęzycznych, między innymi Programming, Computer Science, Aviation Management oraz International Business Management. Dzień Azji był częścią tegorocznego Melting Pot Festiwal, w ramach którego odbyły się także międzynarodowy turniej podchwytliwych zagadek, spotkanie z ukraińską sztuką, wielokulturowy talk show prowadzony przez studenta WSIiZ z Iranu oraz prezentacja świątecznych mitów z różnych stron świata.

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. rzeszow112.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.