We wtorek Konrad Fijołek, prezydent Rzeszowa podpisał umowę z wykonawcą inwestycji. Koszt przebudowy ul. Załęskiej to prawie 6 mln zł.
- Cały czas realizujemy inwestycje na poszczególnych osiedlach. Kolejnym takim zadaniem jest przebudowa ok. 730-metrowy odcinek ul. Załęskiej. Droga zostanie poszerzona, powstanie przy niej także chodnik, o budowę którego wnioskowali mieszkańcy - mówi Konrad Fijołek, prezydent Rzeszowa.

Roboty będą prowadzone na odcinku Załęskiej od Zakładu Karnego do ul. Spichlerzowej. Prace obejmą także przebudowę i budowę kanalizacji deszczowej, oświetlenia oraz remont przejazdu kolejowego. We wtorek w rzeszowskim ratuszu podpisana została umowa z wybranym w przetargu wykonawcą prac. Jest nim konsorcjum firm: PBI Infrastruktura z Kraśnika i PBI WMB z Sandomierza.

Koszt inwestycji to 5,949 mln zł. Miasto nie musi jednak wykładać całej tej kwoty, ponieważ 2 mln zł dołoży inwestor zewnętrzny, który z tej drogi także będzie korzystał. Przebudowa ul. Załęskiej zakończy się za siedem miesięcy.

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. rzeszow112.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.