Siedem punktów nieodpłatnego doradztwa prawnego i poradnictwa obywatelskiego funkcjonuje w tym roku na terenie powiatu rzeszowskiego.
W powiecie rzeszowskim, podobnie jak innych powiatach w całej Polsce, tego typu punkty funkcjonują od 2016 roku, gdy w życie weszła ustawa o nieodpłatnej pomocy prawnej, nieodpłatnym poradnictwie obywatelskim oraz edukacji prawnej.

- Jest to realne i bardzo potrzebne wsparcie dla osób, których nie stać na prawników czy też doradców. Widać to na przykładzie stale rosnącej liczby wizyt w punktach zlokalizowanych na terenie powiatu - mówi Starosta Rzeszowski Marek Sitarz.

Tylko w 2023 roku w powiecie rzeszowskim punkty porad prawnych i obywatelskich przyjęły blisko dwa tysiące interesantów. To w zasadzie dwa razy więcej niż na początku funkcjonowania nieodpłatnej pomocy prawnej w 2016 roku.

W powiecie rzeszowskim funkcjonuje 5 punków nieodpłatnej pomocy prawnej: w Sokołowie Młp, Głogowie Młp, Rzeszowie, Boguchwale, Błażowej z filią w Hyżnem oraz dwa punkty nieodpłatnego poradnictwa obywatelskiego w Dynowie i Rzeszowie. Chętni do skorzystania z pomocy muszą złożyć oświadczenie, że nie są w stanie ponieść kosztów odpłatnej porady prawnej. Z porad mogą skorzystać też osoby prowadzące jednoosobową działalność gospodarczą, pod warunkiem złożenia oświadczenia o niezatrudnianiu pracowników w ciągu minionego roku.

Zapisywać można się telefonicznie, pod nr. tel.: 882 184 152 (od poniedziałku do piątku w godzinach 7:30-15:30), mailowo: pomoc.prawna@powiat.rzeszowski.pl lub za pośrednictwem strony internetowej: Nieodpłatna pomoc


Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. rzeszow112.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.