W środę przy ul. Sucharskiego zostało uroczyście otwarte Centrum Opiekuńczo-Mieszkalne. To pierwsza tego typu placówka w Rzeszowie.
- Misją tego Centrum jest sprawiać, aby osoby z umiarkowanym, a nawet znacznym stopniem niepełnosprawności mogły tu funkcjonować w sposób zbliżony do osób pełnosprawnych. To miejsce jest efektem wspólnej pracy wielu różnych instytucji i środowisk. Cieszę się bardzo, że powstało. Dziękuję wszystkim, którzy się do tego przyczynili, w tym również Ministerstwu Rodziny i Polityki Społecznej, które tę inwestycję dofinansowało - podkreślał Prezydent Rzeszowa, Konrad Fijołek.

fot. Grzegorz Bukała, UM Rzeszowa

Nowy budynek przy ul. Sucharskiego ma 652 m kw. powierzchni użytkowej. Powstał w sąsiedztwie Domu Pomocy Społecznej. W COM znajdują się 4 jednoosobowe pokoje. - Pensjonariusze będą tu mieli zapewnione usługi medyczne, a także możliwość rozwijania swoich kompetencji życiowych, co jest kluczowe dla ich samodzielności, ale też i poczucia przynależności do społeczeństwa - zauważyła Wojewoda Podkarpacki, Teresa Kubas Hul.

fot. Grzegorz Bukała, UM Rzeszowa

Podczas uroczystego otwarcia placówki Wojewoda mówiła też o finansach: - Cieszę się, że z budżetu państwa na ten cel zostało przeznaczone ponad 3 mln zł. Z równie dużą satysfakcją chcę poinformować, że w 2024 r na koszty funkcjonowania tej placówki przeznaczamy ponad 889 tys. zł.

Prezydent zadeklarował, że mając wsparcie finansowe będzie można zrobić takich miejsc i 10 a nawet 20. Jak zauważyła wiceprezydent Stachowska, wszystko jest ważne i finanse i warunki, jednak, najważniejsze jest to, że przy tym wszystkim dyrektor centrum udało się skompletować cudowny personel, który odda swoje serce podopiecznym.

fot. Grzegorz Bukała, UM Rzeszowa

Centrum Opiekuńczo-Mieszkalnym przy ul. Sucharskiego w Rzeszowie jest przeznaczone dla pełnoletnich osób ze znacznym lub umiarkowanym stopniem niepełnosprawności, w tym dla 4 osób z możliwością okresowego pobytu całodobowego oraz dla 16 osób z możliwością pobytu dziennego.

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. rzeszow112.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.